سافت فورک Taproot برای بهبود قابلیت های اسکریپت نویسی و حفظ حریم خصوصی شبکه بیت کوین مورد استقبال قرار گرفت


شبکه بیت کوین (BTC) پس از توافق 90 درصدی از ماینرها و استخرهای استخراج بین بلوک های 709488 و 709632، سافت فورک Taproot را با موفقیت فعال کرد. این نقطه عطف نشان دهنده اولین ارتقای بزرگ بیت کوین از آگوست 2017 است که راه حل اصلی لایه دو بیت کوین، شبکه لایتنینگ و SegWit راه اندازی شد.

هدف ارتقاء Taproot بهبود قابلیت های اسکریپت نویسی و حفظ حریم خصوصی شبکه بیت کوین است. برای انجام این کار، سافت فورک مفهوم درخت نحو انتزاعی مرکلیزه شده (MAST) را معرفی می کند. طبق یک وب سایت اختصاصی، Taproot که توسط توسعه دهنده برجسته بیت کوین، Hampus Sjöberg، اداره می شود بيان كرد:

“MAST می‌تواند به کارآمدتر و خصوصی‌تر کردن قراردادهای هوشمند با فاش کردن بخش‌های مربوطه قرارداد در هنگام خرج کردن کمک کند.”

همچنين Sjöberg، که توسعه‌دهنده کیف پول Blixt Wallet بیت‌کوین لایتنینگ نيز هست، معتقد است که ارتقاء Taproot امکان بررسی قابلیت‌های خارج از زنجیره را فراهم می‌کند تا بار زیادی بر نود‌های بیت‌کوین شبکه وارد نشود.

در 28 سپتامبر، شبکه لایتنینگ شاهد افزایش 160 درصدی تعداد نود ها در بازه زمانی 12 ماهه بود، به علاوه جهش 170 درصدی در تعداد کانال ها از ژانویه 2021.

از 11 نوامبر، ظرفیت شبکه بیت کوین قبل از سافت فورک Taproot به بالاترین حد خود یعنی 3220 بيت كوين، نزدیک به 210 میلیون دلار رسید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.