كاهش همبستگى بيت كوين و DXY نشانه اى صعودى


هفته اول نوامبر برای بیت کوین به هیچ شبیه به افزایش بیش از 25 درصدی آن در هفته اول اکتبر نبود. در حالی که بیت کوین اکنون بسیار بالاتر از 65 هزار دلار است، حرکت جانبی که پس از آخرین ATH آن انجام شد، فعالان بازار را نسبت به مسیر بیت کوین بدبین کرد.
جالب اینجاست که یک رابطه معکوس بین DXY و BTC وجود دارد.
شاخص DXY شاخصی است که عملکرد دلار آمریکا را ردیابی می‌کند و در چند سال گذشته، BTC و DXY یک رابطه چشمگیر ارائه کرده‌ان، هر زمان DXY بالا می‌رود، قیمت بیت کوین کاهش می‌یابد و بالعکس.
در ماه نوامبر، با افزایش شاخص DXY، با این که قیمت بیتکوین نوسانی بود اما موفق به حفظ حمایت‌های اصلی خود شد. با این وجود، تحلیلگر مستعار BaroVirtual ادعا کرد که از آنجایی که بیت کوین به DXY وابسته شده است، با خطرات اصلاحات سخت مواجه است.
علاوه بر این، در 3 نوامبر، فدرال رزرو خریدهای خود را 15 میلیارد دلار در ماه کاهش داد. این بدان معناست که ارزش خزانه‌ها همراه با DXY به افزایش خود ادامه خواهد داد و بیت کوین ممکن است به اهداف عالی دست پیدا نکند و ممکن است به محدوده 72 تا 80 هزار دلار محدود شود.
بنابراین، سوال اینجاست که آیا رویای بیت کوی برای رسیدن به 100 هزار دلار و 200 هزار دلار صرفاً رویا هستند؟ خوب، به نظر نمی رسد، اینطور باشد.
تحلیلگران مدتهاست که عقب نشینی بیت کوین را گامی کلیدی در حرکت کلی بیت کوین می دانند. در واقع، آزمایش مجدد سطح 61 هزار دلار برای حرکت صعودی قیمت بیت کوین مهم در نظر گرفته شد. علاوه بر این، طبق مدل سهام به جریان، هدف پایان سال 100 هزار دلار برای بیت کوین، توسط تحلیلگر زنجیره ای PlanB، «بدترین سناریو» در نظر گرفته شده است.
به علاوه، با ارتقای Taproot آتی، به نظر می رسد که بیت کوین از S2F پیروی می کرد. علاوه بر این، کاهش ذخایر ارز، افزایش ذخایر ماینر ها، افزایش شاخص انباشت و توزیع (A/D) مرحله انباشتی را نشان می دهد که در سال 2020 آغاز شده است.
بنابراین، با وجود یک تصویر صعودی بلندمدت، آیا ممکن است همبستگی بیت کوین از DXY جدا شود و به افزایش خود ادامه دهد؟ خوب، با نگاه کردن به تصویر فعلی، قطعاً این احتمال وجود دارد. گفتنی است که در زمان انتشار خبر، قیمت جانبی فوق الذکر پشت سر گذاشته شده است.

No comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.