فشار چین بر برند ها برای پذیرش یوان دیجیتال

فشار چین بر برند ها برای پذیرش یوان دیجیتال

فشار چین بر برند ها برای پذیرش یوان دیجیتال


فایننشال تایمز به تازگی به نقل از منابع آگاه اظهار کرد که چین، مک دونالد را برای پذیرش یوان دیجیتال تحت فشار قرار داده است.

این غول تولید فست فود در حال حاضر آزمایش رنمینبی (یکای پول رسمی کشور چین ) دیجیتال را در شانگهای آغاز کرده است. با این حال، دولت چین از مک دونالد خواسته است تمهیداتی اتخاذ کند تا قبل از شروع بازی های المپیک زمستانی پکن که در اوایل فوریه آغاز می شود، CBDC را در تمام نمایندگی های مک دونالد در این کشور به گزینه های پرداخت اضافه شود. بر اساس این گزارش، برخی دیگر از شرکت های بزرگ آمریکایی مانند نایک و ویزا نیز با همین فشار از سوی دولت چین روبرو شده اند.

ورود این برند ها به چین کمک می کند تا ارز دیجیتال ملی خود را که به دلیل نگرانی از مشکلات حفظ حریم خصوصی با انتقادات زیادی روبرو شده است، تقویت کند.

بر خلاف بیت کوین، یوان دیجیتال به طور کامل توسط دولت کنترل می شود. الکس گلادشتاین، مدیر استراتژی بنیاد حقوق بشر، مدعی شده است که یوان دیجیتال به عنوان ابزاری برای افزایش نظارت های دولت مورد استفاده قرار می گیرد. تحلیلگران پیش بینی می کنند که تا سال 2025 یوان دیجیتال می تواند 9 درصد از پرداخت های داخلی چین را به خود اختصاص دهد.

گفتنی است که در حال حاضر مک دونالد در السالوادور بیت کوین را به عنوان یکی از گزینه های پرداخت خود پذیرفته است.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.