🔴 خبر مهم


تحلیل دلار، بورس و بازار ارزهای دیجیتال توسط تحلیلگر ایرانی

آقای “عرفان آرین” تحلیلگر بازارهای مالی که در تیرماه و آبان ماه سال ۹۹، افزایش های بورس را فرصتی برای خروج عنوان کردند و به نوعی دقیق ترین چارت تحلیلی تاریخ بورس ایران را ارائه داشتند، بعد از گذشت ۱۰ ماه از بیان آخرین نظرات خود که برای دلار در بازار ایران چنین بیان داشتند: ” قیمت دلار طی این هفته تا اواسط اسفند ماه می تواند در بین سطوح 21500 تا 18800 تومان نوسان داشته، و سپس مجددا از ابتدای سال جدید افزایشی 6 ماهه تا محدوده 26200 تومان را داشته باشد، اینکه برخی افراد وعده اعدادی همچون 15 و 11 هزار تومان میدهند، را نمی توان منطقی دانست” که این پیش بینی و تحلیل ایشان دقیقا محقق شد و دلار با رسیدن به محدوده 21 هزار تومان، مجددا رو به افزایش رفت و دقیقا بعد از ۶ ماه از آغاز سال به محدود 26 هزار تومان رسید و هم اکنون به قیمت 27500 معامله می شود.

ایشان پیشتر در سال 96 بر قیمت 3800 تومان پیش بینی دلار 10 هزار تومانی و سپس افزایش تا بالای 20 هزار تومان را داشتند، در مهرماه 99 نیز خروج در قیمت 32 هزار تومان را توصیه نموده بودند. ضمنا پیش بینی وی در سال 2018 درباره قیمت بیتکوین برای سال های 2019 و 2020 کامل محقق شده و بیان داشتند که “در سال 2021 قیمت بالای 150 هزار دلار دور از ذهن نخواهد بود” و امروز نیز شاهد بیتکوین بالای 60 هزار دلار هستیم که به گفته بسیاری از تحلیل گران بیتکوین میتواند به بالای 150 هزار دلار برسد. تفاوتی که باعث تمایز تحلیل و پیش بینی آقای عرفان آرین می شود، دقت بالا و فاصله زمانی بسیار زیاد از اهداف و قبل از شکل گیری روند بازار می باشد، در حالی که سایر تحلیل گران صرفا با نزدیک شدن به اهداف و شکل گیری روند بازار شروع به اظهار نظر می نمایند.
در آخرین تحلیل و پیش بینی آقای آرین برای دلار قیمت 44 تا 48 هزار تومانی تا یکسال آینده را متصور شده اند و رشد بازار بورس از زمستان تا مقصد 5 میلیون واحد در سال 1403 را اعلام نموده اند.
تحلیلگر بازارهای بین المللی برای بازار ارزهای دیجیتال هم بیان داشتند که “فرصت بسیار خوبی طی چند ماه آینده برای کسب سود از این بازار وجود دارد که شاید تا دو سال آینده تکرار نشود، این فرصت کوتاه خواهد بود و پیش بینی میکنم که در سال 2022 با پندمی جدید دیگری مجددا تمامی مارکت های جهانی سقوط خواهند کرد”

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.