۵ مورد مهم در بازار بیت کوین که باید این هفته به آن‎ها توجه کرد


 حرکات قیمتی بیت کوین در هفته جدید به نحوی بود که منجر به ناامیدی تریدرها شد و بر خلاف انتظارات در سه ماهه ی چهارم بود. 

بیت کوین در آخر هفته گذشته موفق نشد مقاومت 60 هزار دلاری را بشکند و هنوز هم در محدوده 57 هزار دلار است. در این شرایط برخی تحلیلگران همچنان به ثبت ATHهای جدید امیدوارند و بعضی دیگر تسلیم شرایط نزولی شده‌اند. 

در هفته جاری باید موارد زیر را در بازار بیت کوین زیر نظر قرار داد:

تبدیل سطح 60,000 دلار به مقاومت

قیمت بیت کوین هفته گذشته به کف خود در 5 هفته اخیر و به سطح 55,650 دلار رسید؛ اگرچه بیت کوین موفق شد برای دقایقی به سطح 60,000 دلار برسد اما عبور از آن با موفقیت نبود. 

در این رابطه، عبور موفقیت‌آمیز قیمت از محدوده 60 هزار دلار و تبدیل آن به حمایت به یکی از نگرانی‌های اصلی تریدر ها تبدیل شده است. 

نکته قابل توجه در اصلاح قیمت، پر شدن گپ بین قیمت بیت کوین در معاملات نقدی و آتی بازار CME بود که در هفته‌های گذشته به آن اشاره شد. 

 شباهت الگوی قیمت به سال‌های گذشته

 به نظر می‌آید بعضی از تحلیلگران از اصلاح قیمت بیت کوین شگفت زده نشدند؛ زیرا به گفته تحلیلگر TechDev الگوی قیمت این ارز دیجیتال در تایم فریم 8 ساعته با الگوی چهار سال گذشته آن شباهت چشمگیری دارد. 

شاخص RSI نمودار قیمتی بیت کوین نیز کاملا شبیه به عملکرد آن در نوامبر 2017 است و بر این اساس برخی تحلیلگران همچنان به ادامه روند صعودی قیمت این ارز امید دارند. 

افزایش فاندینگ ریت

عدم توانایی بیت کوین در شکستن مقاومت 60,000 دلاری منجر شد که تریدر های بیشتری به استفاده از اهرم روی بیاورند. این در حالیست که با اصلاح قیمت، فاندینگ ریت به سطحی خنثی رسیده بود. 

 در حال حاضر فاندینگ ریت در کلیه صرافی‌ها دوباره افزایش یافته؛ این موضوع هم می‌تواند مقدمات رشد قیمت را فراهم و هم ریسک نوسان قیمت با هدف لیکوئید کردن معامله‌گران را افزایش دهد. 

 شاخص Open Interest نیز هنوز با اوج خود فاصله دارد. 

عملکرد قابل توجه شاخص DXY

شاخص عملکرد دلار (DXY) این هفته موفق به عبور از محدوده مقاومتی خود از جولای 2020 شد و به سطح 96 رسید؛ تحلیلگران عمدتا بر این عقیده اند که DXY و بیت کوین همبستگی معکوس دارند که این امر در هفته گذشته مجددا خود را نمایش داد. 

 نکته قابل توجه دیگر، احتمال افزایش سرعت تیپرینگ توسط فدرال رزرو است که باید به آن توجه داشت. 

 سنتیمنت خنثی بازار

سنتیمنت فعلی بازار خنثی است و به این معنی است که ‌تریدرها در انتظار دیدن عملکرد بیت کوین و روند حرکتی آن هستند. 

امروز شاخص در سطح 50 از 100 بود و کاملا در میانه قرار داشت که از عدم وجود هیجان در بازار خبر می‌دهد. 

این در حالیست که سنتیمنت بازارهای سنتی بین طمع و طمع شدید در نوسان است. 

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.