کیش به مرکز خدمات ارزدیجیتال ایران تبدیل میشود


سعید محمد، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی منطقه آزاد،روز دوشنبه در نشست شورای معاونان سازمان منطقه آزاد کیش بیان کرد کهمجوز ایجاد بانک آفشور، بورس بین المللی در جزیره کیش گرفته شده است و درحال حاضر به دنبال راه‌اندازی ارز دیجیتال ملی با محوریت اینجزیره هستند.

سعید محمد در نشست شورای معاونان سازمان منطقه آزاد کیش بیان کرد:

با تحقق این موارد که از اهداف برنامه‌های نسل دوم و سوم مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی است جزیره کیش تبدیل به سرآمد ارایه خدماتبانکی و پولی بین المللی تبدیل می‌شود که انتظار داریم مجموعه سازمان منطقه آزاد کیش برنامه‌های خود را در این راستا به صورت جدی پیگیریکنند.

وی افزود:

هم اکنون باید با هدف تحقق نسل سوم گام برداریم که تحقق آن برآورده شدن اهداف نسل‌های بعدی را به همراه خواهد داشت که با ایجاد بانکآفشور، بورس بین‌الملل و رمز ارز ملی و خدمات بیمه قابل انجام است.

محمد گفت:

در پی آن هستیم که جزیره کیش را با توجه به تجارت و قابلیت‌های موجود آن در این زمینه به عنوان پایلوت کشور معرفی کنیم و هم اکنون مجوزایجاد بانک آفشور، بورس بین‌الملل اخذ شده و تولید ارز دیجیتال ملی نیز با محوریت این جزیره به زودی به مرحله اجرا در می‌آید.

محمد اذعان داشت:

ساماندهی ارزهای دیجیتال به عنوان دیگر رکن تحقق نسل سوم مناطق آزاد تجاری مورد توجه این دبیرخانه قرار گرفته که در بخش‌هایی غیر ازماینینگ از جمله صرافی و کیف پول دیجیتال، خدمات جانبی رمز ارزها، کنترل‌ها و راه‌اندازی رمز ارز ملی در این جزیره را شامل می‌شود.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *