پروژه های هایپر لجر

هایپر لجر

هایپر لجر


پروژه ها:

استراتژی چتری (umbrella strategy) هایپر لجر طیف وسیعی از پروژه ها را در برگرفته است. این استراتژی مواردی از قبیل فناوری‌ های بلاک ‌چین مربوط به کسب‌ و ‌کار، ساختار و چهار چوب، کتابخانه ‌ها، رابط ‌ها، و برنامه ‌های کاربردی را توسعه می دهد.

در حال حاضر هایپر لجر در برگیرنده پروژه های زیر است:

هایپر لجر Sawtooth:

یک سلسله بلاک‌چین پیمانه ‌ای است که توسط شرکت Intel توسعه یافته و از یک الگوریتم توافقی جدید به نام گواه اثبات زمانِ سپری شده (PoeT) استفاده می‌کند.

هایپر لجر Iroha:

Iroha پروژه ‌ای از یک جفت شرکت ژاپنی به منظور ایجاد روشی آسان در ترکیب و به هم پیوستن چهار چوب یک بلاک ‌چین است.

هایپر لجر Fabric:

این پروژه توسط IBM هدایت می ‌شود. این پروژه یک اجرای PNP از فناوری بلاک‌چین است که به عنوان اساس توسعه برنامه ‌های کاربردی بلاک‌چین در مقیاس بزرگ طراحی شده که قابلیت تنظیم مجوز ها را داراست.

هایپر لجر Burrow:

این پروژه یک ماشین قرارداد هوشمند مجاز را در کنار مشخصات اتریوم توسعه می ‌دهد.

پروژه Cello:

با وجود چنین پروژه‌های ساختاری، هایپر لجر دارای چندین پروژه ابزاری به نام Cello نیز می باشد که هدف آن دسترسی و توسعه ساده ‌تر و موثرتر بلاک‌چین است. Cello بلاک‌چینی است که قرار است به عنوان یک سرویس، یک سازنده، یک ابزار ساخت شبکه ‌های تجاری بلاک‌چین و نیز یک کاوشگر برای مشاهده، جستجو و استقرار تراکنش‌ها و داده‌های مرتبط در بلاک ‌چین، مجموعه ‌ای از ابزارها، کتابخانه‌ها و اجزای دیگر برای تایید هویت دیجیتال مبتنی بر بلاک‌چین، مورد استفاده قرار گیرد.

در واقع هایپر لجر درگیر طیف وسیعی از پروژه‌های بلاک ‌چینی غیر پولی است و این نگرش سختگیرانه ‌اش در مورد این پروژه‌ها همچنان راضی ‌کننده نخواهد بود؛ چرا که توضیحی فرا تر از چند کلمه کلیدی بیان نمی شود. از این رو در قسمت سوم معرفی هایپر به بررسی مفصل دو پروژه هایپر لجر Sawtooth و هایپر لجر Fabric خواهیم پرداخت.

شایان ذکر است که این دو پروژه توسط شرکت ‌های بزرگ Intel و IBM ایجاد شده و دارای کد با منبع باز می ‌باشند. این شرکت‌ها همچنان پروژه‌های بلاک‌چین خود را با وجود هایپر لجر پیش می‌برند و از دیگران نیز دعوت به همکاری و مشارکت شده است.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.