والکری معامله ETF آتی بیت کوین را در بورس Nasdaq آغاز کرد

والکری معامله ETF آتی بیت کوین را در بورس Nasdaq آغاز کرد

والکری معامله ETF آتی بیت کوین را در بورس Nasdaq آغاز کرد


پس از تأیید کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در اوایل هفته گذشته، Valkyrie Investments معاملات صندوق معاملات آتی بیت کوین (ETF) خود را در اوایل روز جمعه 22 اکتبر در بازار سهام نزدک آغاز کرد.
لیا والد، مدیر اجرایی صندوق های والکری، در مورد توسعه صحبت کرد و گفت: ” Nasdaq انتخابی مسلم برای اولین ETF ما بود. وقتی به شرکای فهرست بندی احتمالی نگاه می کنید، منطقی است که مکانی را انتخاب کنید که مبتنی بر نوآوری باشد و اولین ها در خط مقدم انقلاب ارز های دیجیتال قرار داشته است. “
صندوق جدید والکری، که به طور کلی به عنوان استراتژی بیت کوین ETF شناخته می شود، در بورس Nasdaq هنگامی که بازارهای سهام در ساعت 9:30 صبح روز جمعه باز شد، تحت عنوان BTF  فعال شد، اما معاملات پیش فروش زودتر آغاز شد.
اگرچه پس از چند ساعت معامله، ETF آتی بیت کوین Valkyrie با 24.0 دلار معامله شد که 4 درصد نسبت به قیمت اولیه کاهش داشت، اما سهام برخی از ارزش های خود را بازیابی کرد و در پایان معاملات به ازای هر سهم به 25 دلار رسید.
بعلاوه BITO، صندوق قابل معامله یProShares نیز در روز جمعه با افت 4.4 درصدی، به 39.04 دلار در هر سهم رسید.
والد در توضیح این که چرا برخی از سرمایه گذاران مالکیت ETF آتی بیت کوین را بر بیت کوین فیزیکی ترجیح می دهند، اظهار داشت که مورد اول دارایی تحت کنترل CME است، اما مورد دوم چنین نیست.
وی بیان کرد:
“کشف قیمت کارآمدتر است و نگرانی های مربوط به معامله شویی و داده های نادرست را برطرف می کند. لذا نیازی به نگرانی در مورد خطرات مربوط به امنیت و مشکلات ETF مورد معامله نزدک توسط SEC نیست. “
گفتنی است که والکری با خدمات بانک جهانی بانک ایالات متحده برای ارائه خدمات نگهداری  ETF آتی بیت کوین  همکاری کرد.
صندوق استراتژی بیت کوین والکری، اولین ETF  آتی است که به Nasdaq متصل است. Nasdaq یک بستر اجرایی با تخصص، مقررات، حمایت و ساختار قابل اعتماد را ارائه می دهد.
پس از چندین ماه انتظار، صنعت کریپتو سرانجام در حال دریافت ETF های ایالات متحده است،. مدیران صندوق مدت هاست که به دنبال راهی برای جذب پول سرمایه گذارانی هستند که می خواهند از طریق بازار سهام در  بیت کوین سرمایه گذاری کنند.
اگرچه تحلیلگران ارزهای دیجیتال، ETFهای آتی بیت کوین را کمتر از ETFهای فیزیکی بیت کوین ایده آل می دانند، اما این محصولات با استقبال بی نظیری در بین سرمایه گذاران مواجه شده اند.
اولین ETF معاملات آتی بیت کوین ایالات متحده (EFT استراتژی بیت کوین ProShares) در روز سه شنبه هفته گذشته راه اندازی شد و تنها دو روز پس از راه اندازی بیش از یک میلیارد دلار دارایی جذب کرد. این صندوق سریع‌ترین ETF است که به چنین نقطه عطفی دست یافته است.
در حالی که صندوق Valkyrie دومین ETF معاملات آتی بیت‌کوین است که اکنون در بازار عمومی معامله می‌شود، انتظار می‌رود ETF آتی بیت‌کوین VanEck در این هفته معاملات خود را آغاز کند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *