نظرات تحلیلگران مطرح درباره روند پیشروی بیتکوین


معامله گری که سقوط قیمت بیت کوین را در سال 2017 اعلام کرده بود، نگرانی ها را در مورد “الگوی دو قله” افزایش می دهد.

پیتر برانت، تریدر باسابقه ای که در دسامبر 2017 به درستی روند بازار کریپتو را اعلام کرده است، اعلام کرده که بیت کوین پس از سقوط بیش از 30 درصدی از رکورد 69000 دلاری خود، می تواند یک الگوی به اصطلاح “دو قله” را تشکیل دهد.

به طور مفصل، چارتیست‌های سنتی تشکیل دو قله متوالی را درک می‌کنند که هر کدام منجر به تغییر قیمت قوی به سمت نزولی می‌شود، به عنوان نشانه‌ای از برگشت نزولی. هدف نزولی در سناریوی دو قله تقریباً به اندازه ارتفاع شکل گیری الگو است.
اما هدف نزولی دو برابری در اینجا تا حدودی غیرواقعی است زیرا تایید این الگو نشان دهنده کاهش نزدیک به 35000 دلاری قیمت بیت کوین است. به این معنی که قیمت بیت کوین خطر سقوط به زیر 0 دلار در یک دنیای عالی را به همراه خواهد داشت، سناریویی که بسیار بعید است.
با این وجود، اگر قیمت به زیر خط گردن 30000 دلار سقوط کند، هدف نهایی بیت کوین ممکن است میانگین متحرک نمایی 200 هفته ای باشد (EMA 200 هفته ای؛ موج نارنجی در نمودار زیر)، که در حال حاضر حدود 50 درصد کمتر از سطوح قیمت فعلی، نزدیک به 23500 دلار.

برندت یادآور شد:
“الگوی نمودار تا زمانی که تکمیل و تایید نشود، الگوی نمودار نیست. تا آن زمان فقط برای من جالب است.”

با نادیده گرفتن چشم انداز نزولی احتمالی، مدیر محصول Bitpanda، لوکاس انزردورفر-کنراد، اظهار داشت که کاهش قیمت بیت کوین از 69000 دلار به 42000 دلار مشابه سقوط قیمت آن در ماه می 2021 است، که در آن تنها با بیش از 5 درصد زیان جدید سقوط کرد. وی افزود بازار بیت کوین مدتی برای بهبود به این شرایط نیاز دارد، و نمودارهای روزانه هنوز نوسان دارند، اما همچنان در بازه زمانی بالاتر صعودی است.

از دیدگاه فنی صعودی، یکی از تحلیلگران مستقل بازار که با نام مستعار “وولف” شناخته می شود، بیت کوین را به عنوان دارایی اشباع فروش بر اساس شاخص قدرت نسبی آن (RSI) در نمودار بازه زمانی روزانه ارائه کرد.
وولف پیش بینی کرد که قیمت بیت کوین 51780 دلار را به عنوان سطح مقاومت بعدی خود با هدف صعودی نزدیک به 60000 دلار آزمایش کند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *