مقام ارشد بورس آمریکا: DeFi خطرناک است


کارولین کرنشاو (Caroline Crenshaw)، از مقامات ارشد کمیسیون بورس آمریکا گفته است که فعالیت ناشناس کاربران حوزه امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) بسیار خطرناک است و احتمال دست‌کاری را در بازار بالا می‌برد.

کارولین کرنشاو، یکی از مقامات ارشد کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، در مقاله‌ای که در ۹ نوامبر منتشر کرد، ضمن تأکید بر مزایای امور مالی غیرمتمرکز، هشدار داد که نبود چهارچوب‌های نظارتی که جنبه حفاظتی دارند، خطرناک است.

در این مقاله، کرنشاو بیان میکند که بر این باوراست جامعه دیفای باید مشکلات خود در زمینه شفافیت و نامشخص‌بودن هویت افراد را حل کند و فعالیت‌های خود را با قوانین کمیسیون مطابقت دهد.

او در این مقاله اظهار داشت:
تا به امروز در آرمان‌شهر جدید دیفای از چهارچوب‌های نظارتی‌ای که تمهیدات حفاظتی مهمی را وارد بازارهای دیگر کرده، استفاده نشده است.

کرنشاو گفته است که حوزه ی دیفای تنظیمات و مقررات حمایتی لازم برای بازار را ندارد. او می‌گوید این تمهیدات «به بازارهای دوسطحی کمک می‌کند تا سرمایه‌گذاران حرفه‌ای و بومی آن بتوانند سود خوبی جمع‌آوری کنند».

با این وجود که سورس کد بیشتر پروژه‌های دیفای منبع‌باز است و تمام تراکنش‌ها به صورت درون‌زنجیره‌ای انجام می‌شوند، کرنشاو بیان کرد که در دیفای شرایط برای سرمایه‌گذاران حرفه‌ای بهتر از سرمایه‌گذاران خرد است، چراکه آنها ابزارهای لازم برای بررسی عملکرد کد و تیم توسعه‌دهندگان پروژه‌های دیفای را دارند.

کرنشاو اظهار داشت:

منطقی نیست که بخواهیم یک سیستم مالی طراحی کنیم که از سرمایه‌گذاران انتظار داشته باشیم که مفسران کارآزموده کدهای پیچیده باشند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.