مقامات روسی در حال بررسی استخراج بیت کوین با گاز نفتی

مقامات روسی در حال بررسی استخراج بیت کوین با گاز نفتی

مقامات روسی در حال بررسی استخراج بیت کوین با گاز نفتی


مقامات روسی همچنان در حال افزایش علاقه خود به ارزهای دیجیتال هستند زیرا بیت کوین در حال رسیدن به بالاترین سطح خود در تاریخ خود می رسد.

گزارش شده است که واسیلی شپاک، معاون وزیر صنعت و تجارت روسیه، پیشنهادی را برای استفاده از تجهیزات میدان نفتی این کشور برای استخراج ارزهای دیجیتال به بانک مرکزی روسیه و وزارت توسعه دیجیتال ارائه کرده است.
بر اساس گزارشی از کومرسانت، این پیشنهاد در 7 سپتامبر ارائه شد و از دولت خواسته شد تا در مورد ابتکاری که در ابتدا از شرکت های نفت و گاز محلی ارائه شده بود، نظرات خود را ارائه دهد.

این شرکت ها به طور خاص پیشنهاد کردند که از گاز نفتی برای تأمین مراکز داده نزدیک برای استخراج بیت کوین استفاده کنند. این نوع گاز طبیعی محصول جانبی حفاری نفت است که به دلیل هزینه باورنکردنی زیرساخت مناسب گاز، اغلب از طریق شعله ور شدن هدر می رود، در حالی که گاز اضافی به سادگی سوزانده می شود.

دولت روسیه به منظور کاهش انتشار گازهای گلخانه ای تلاش کرده است تا شعله ور شدن گاز را کاهش دهد، اما به دلیل نبود زیرساخت های لازم برای رسیدن به اهداف تلاش نکرده است.

بنا به گزارش شپاک، استفاده از گاز برای استخراج بیت کوین می تواند به طور بالقوه کارآیی مصرف گاز طبیعی را در تولید حرارت از طریق “ماژول های ترکیبی استخراج ارز دیجیتال” افزایش دهد.

گفتنی است که هفته گذشته، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، گفت که استفاده از ارزهای دیجیتال برای تسویه معاملات نفت “کمی زود است”. رئیس جمهور همچنین به پتانسیل انتقال ارزهای دیجیتال در سراسر جهان اعتراف کرد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.