مخالفت SEC با ETF های اهرمی و معکوس


نهاد SEC ایالات متحده از ETF های آتی بیت کوین اهرمی و معکوس اجتناب می کند

دو روز پس از اینکه Valkyrie Investments یک ETF آتی بیت کوین با اهرم 1.25 برابری ارائه کرد، رگولاتور ایالات متحده اعلام کرد که قصد دارد فقط پرونده های بدون اهرم مرتبط با بیت کوین را تأیید کند. 

وال استریت ژورنال در گزارش اخیر خود فاش کرد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به یک مدیر دارایی دستور داده است تا برنامه های یک صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین اهرمی (ETF) را رد کند.

این گزارش با استناد به یک فرد «آشنا» اضافه کرد که SEC اعلام کرده است که می‌خواهد محصولات سرمایه‌گذاری جدید مرتبط با بیت‌کوین را به آن‌هایی که قرار دادهای آتی بیت‌کوین را بدون اهرم ارائه می‌دهند، محدود کند، مانند ProShares Bitcoin Strategy ETF.

در جمعه گذشته، شرکت‌ Valkyrie برای یک ETF آتی بیت کوین اهرمی درخواست داد. این پروژه به دنبال تقویت بازده روزانه مجموعه‌ای از معاملات آتی بیت‌کوین، از جمله قراردادهای آتی و آپشن‌ها، با استفاده از 1.25 برابر اهرم بود.

به گفته منبع ناشناس وال استریت ژورنال، SEC به مدیر دارایی دستور داده است که پیشنهاد خود را پس بگیرد.

این نهاد 75 روز فرصت دارد تا به پیشنهادات ETF قبل از اجرایی شدن خودکار آنها پاسخ دهد، اگرچه SEC می تواند از مدیران صندوق درخواست کند تا نسبت به رفع سو ضن ها ی پرونده های خود اقدام کنند. سپس تصمیم میگیرند که مجوزشان را پس بگیرند یا خیر.

صندوق های معکوس چطور؟

تنها چند ساعت پس از اینکه Valkyrie Investments برای ETF آتی بیت کوین اهرمی درخواست کرد، صادرکننده دیگری به نام Direxion برنامه هایی را برای ETF معکوس بیت کوین ارائه کرد.

صندوق استراتژی بیت کوین Direxion به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا روی قراردادهای آتی ETF بیت کویت پروشرز ETF شرط بندی کنند.

به گفته اریک بالچوناس، تحلیلگر ارشد ETF بلومبرگ، SEC احتمالاً ETF های معکوس بیت کوین را نیز متوقف خواهد کرد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.