ورود مایکروسافت به دنیای متاورس با محصولات جدید


مایکروسافت وارد متاورس می شود!

غول تکنولوژی آمریکایی، مایکروسافت، قصد دارد از طریق به‌روزرسانی مایکروسافت تیمز، سرویس کنسول بازی اکس‌باکس و همچنین با ارائه محصول جدیدی به نام « Dynamics 365 Connected Spaces» به فضای متاورس وارد شود.

ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت، دیروز در کنفرانس ایگنایت (Ignite) این شرکت از برنامه‌هایش برای ورود به دنیای متاورس خبر داد و گفت:

“متاورس این امکان را به ما میدهد تا محاسبات را در دنیای واقعی و دنیای واقعی را در محاسبات جاسازی کنیم. حضور واقعی در هر فضای دیجیتالی.”

به‌روزرسانی مایکروسافت که «Mesh» نامیده می‌شود، قرار است در سال ۲۰۲۲ ارائه شود. بعد از این به‌روزرسانی، به کاربران آواتارهای دیجیتالی شخصی داده می‌شود و فضایی برای آنها فراهم میشود تا از هر دستگاهی بدون نیاز به تجهیزات خاصی در فضای متاورس با هم دیدار داشته باشند.⠀

محصول جدید Dynamics 365 Connected Spaces مایکروسافت در دسامبر سال جاری پیش‌نمایش داده خواهد شد. این محصول این امکان را به سازمان‌ها می دهد تا فناوری متاورس و هوش مصنوعی را با مشاغل خود ترکیب کنند. 

به گفته مایکروسافت، از این محصول می‌توان برای استفاده از داده‌های رصدی دوربین‌ها در فروشگاه‌های کوچک تا یک کارخانه که محیط کاری ترکیبی نامیده می‌شود، استفاده کرد.⠀

گفتنی است که مایکروسافت تنها شرکت بزرگی نیست که از برنامه‌ی خود برای ورود به متاورس خبر داده است. 

فیسبوک، اخیراً نام تجاری خود را به متا تغییر داده است و در تلاش است تا بستری برای طراحان برای ساخت کسب‌وکارهای آنلاین مجازی و اشتراک گذاری تجربیات آنلاین با دنیای فیزیکی فراهم کند. همچنین این شرکت قصد دارد تا تجارت سخت‌ افزارهای واقعیت مجازی خود را با نام Reality Labs آغاز نماید.⠀

الکسیس اوهانیان، از بنیان‌گذاران ردیت، در مصاحبه‌ با برنامه اسکواک باکس شبکه سی‌ان‌بی‌سی در ۲۹ اکتبر،  برنامه‌های فیس بوک را انحراف و حواس‌پرتی از مشکلات این شرکت خواند.

با این که اوهانیان معتقد است متا نباید دست کم گرفته شود، وی تأکید کرد که حرکت طبیعی و کافی از سمت ارز های دیجیتال برای ایجاد یک متاورس باز و آزاد را برخلاف آنچه توسط فیسبوک کنترل می‌شود وجود دارد.

وی در این خصوص بیان کرد:

“در حال حاضر یک حرکت پایین به بالایی برای ایجاد متاورس وجود دارد. ما آنچه در جامعه کریپتو اتفاق می‌افتد را دیده‌ایم… ما می‌بینیم که افراد زیادی همان چیزی را می‌سازند که من فکر می‌کنم و امیدوارم نسخه طبیعی‌ تری از دنیایی باشد که فیس بوک در حال تحمیل آن است.”

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.