بایدن برای امضای لایحه زیرساخت ایالات متحده برنامه ریزی می کند


در بحبوحه جو سیاسی مسموم در ایالات متحده، کاخ سفید در حال برنامه ریزی برای برگزاری مراسم بزرگی برای روز دوشنبه برای امضایلایحه زیرساختی یک تریلیون دلاری رئیس جمهور جو بایدن با قانونگذاران جمهوری خواه است.

یک فرد آشنا با این برنامه‌ریزی گفت که مقامات در حال بررسی برگزاری این رویداد در چمن‌زار وسیع کاخ سفید، جایی که هلیکوپتر ریاست‌ جمهوری فرود می‌آید، برای پذیرایی از جمعیت زیادی که برای جشن گرفتن یکی از بزرگترین دستاوردهای قانون‌گذاری رئیس‌جمهور تا بهامروز دعوت شده‌اند، هستند.


کاخ
سفید گفت بایدن با قانونگذارانی همراه خواهد شد که به نگارش این قانون کمک کردند وگروه متنوعی از رهبران که برای تصویب آن درسراسر کشور مبارزه کردند، از فرمانداران و شهرداران هر دو حزب گرفته تا رهبران اتحادیه های کارگری و تجاری.”

این لایحه عمدتا توسط یک گروه اصلی دو حزبی متشکل از 10 قانونگذار سنا به رهبری سناتور دموکرات، کیرستن سینما، و سناتور جمهوریخواه، راب پورتمن، نوشته شده است. مجلس نمایندگان هفته گذشته با کمک 13 جمهوری خواه این مصوبه را تصویب کرد.

انتظار می‌رود با اعطای میلیاردها دلار به دولت‌های ایالتی و محلی برای تعمیر پل‌ها و جاده‌های در حال تخریب و گسترش دسترسی به اینترنتپهن‌باند برای میلیون‌ها آمریکایی، در سراسر کشور شغل ایجاد شود.

مشخص نیست که چه تعداد از قانونگذاران جمهوری خواه در این مراسم شرکت خواهند کرد. به گفته دستیاران، سناتورهای جمهوری خواه سوزانکالینز و لیزا مورکوفسکی، که در تدوین این قانون مشارکت داشتند، قصد دارند در آن شرکت کنند.

میچ مک کانل، رهبر جمهوری خواهان سنا، قصد ندارد در مراسم کاخ سفید شرکت کند و در مصاحبه ای این هفته گفت کهکارهای دیگری همدارم که باید انجام دهم.” اما او به وضوح حمایت سرسختانه خود را از این قانون اعلام کرد.

این لایحه اساسا در سنا توسط یک گروه دو حزبی از جمهوری خواهان و دموکرات ها نوشته شده است. تمام کاری که مجلس هفته گذشته انجامداد این بود که لایحه سنا را پذیرفت و آن را تصویب کرد. این لایحه در سنا تدوین شد، 19 جمهوری خواه به آن رای دادند.

این لایحه به عنوان یک دستاورد دو حزبی برای بایدن، که به عنوان یک دموکرات میانه رو مبارزات انتخاباتی کرده بود، و جمهوری خواهان میانه روکه به نگارش آن کمک کردند، تدوین شد.

13 جمهوری خواه که از حزب خود جدا شدند و دستورات رهبران خود را برای حمایت از این اقدام نادیده گرفتند، مورد هدف دونالد ترامپ، رئیسجمهور سابق آمریکا و برخی از همکارانشان قرار گرفتند.

مارجوری تیلور گرین، نماینده وفادار به ترامپ، آنها را به دلیل پیروزی سیاسی بایدن در رای‌گیری که با مخالفت تعداد زیادی از دموکرات‌هایمجلس نمایندگان برای از بین بردن این اقدام مواجه شد،خائنخواند.


بسیاری
از این جمهوری خواهان علیه خود و اعضای خانواده خود تهدید به مرگ شده اند.

پلیس در شهرستان ناسائو در ایالت نیویورک روز جمعه اعلام کرد که مردی را به دلیل تهدید به مرگ کردن اندرو گاربارینو، نماینده جمهوری خواه،که به این لایحه رای داده بود، دستگیر کرده و او را به آزار و اذیت تشدید متهم کرده است.

همچنین لیندسی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه از کارولینای جنوبی، متحد سرسخت ترامپ، به دلیل حمایت از این لایحه توسط یک حزبجمهوری‌خواه منطقه مورد انتقاد قرار گرفت.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *