كدام سودآورتر است؟ استفاده از استراتژی “خريد و هلد كردن” يا “آناليز تكنيكال”


در اين بخش، در دو مطالعه، به قوانین تجارت تكنيكال در بازار كريپتو و سودآوری آن در میان ارزها با یک عملکرد خصوصی پرداخته ايم.

 در مطالعه اول داده های قیمت روزانه یازده ارز را برای دوره اول ژانویه ٢٠١٦ تا ٣١ دسامبر ٢٠١٨ جمع آوری کردیم. نمونه ما شامل ارزهايي بود که در ٣ ژانویه ٢٠١٦ بیشترین سرمایه بازار را داشته اند؛ يعني:

XRP، LTC، ETH، DOGE، PEERCOIN، BitShares، XLM، Nxt، Midsafecoin و Namecoin

 یک نمونه به همان ارزش با استفاده از استراتژی ساده خرید و هلد، به بازده متوسط ​​٣٦.٨٧٪ در سال در طول دوره نمونه رسيده است.  

توجه به این نکته ضروری است که تجارت تكنيكال در بازارهای كريپتو به دلایل مختلف با بازارهای سهام متفاوت است، مثلا ارزهای كريپتو به صورت شبانه روزي در هر روزي معامله می شوند.

ما ساده ترین و پرکاربردترین قانون تجارت تكنيكال به نام نوسان ساز متغیر ميانگين ​​متحرک را اجرا کردیم که سیگنال های معاملاتی را با استفاده از یک دوره کوتاه و یک دوره طولانی تولید می کند، هر دو مطابق با ميانگين ​​یک شاخص قیمت حرکت می کنند.  ما فقط روی بازپرداختهای پوزيشن هاي خرید تمرکز داشتیم.

در این تحقیق، اجرای یک استراتژی (٢٠ ، ١) به معنای گرفتن پوزيشن long در هر زمان که قیمت فعلی ارز از ميانگين متحرك ٢٠ روزه بيشتر شود و نگه داشتن پوزيشن تا زمان ايجاد سیگنال فروش است.  به نوبه خود ، یک سیگنال فروش زمانی ایجاد مي شود که قیمت فعلی ارز  زیر ميانگين متحرك ٢٠ روزه باشد. در این حالت ، ما پول را به صورت نقد نگه می داریم. در یک روش مشابه، استراتژی های (١ ، ٢٠) ، (١ ، ٥٠) ، (١ ، ١٠٠) ، (١ ، ١٥٠) و (١ ، ٢٠٠) را پیاده سازی کردیم.

 با اجراي استراتژی (١ ، ٢٠) ، دریافتیم که پنج مورد از ١٠ ارز  به طور متوسط​​، بازدهی ​​٤٥.٦٣٪ در سال را در مقایسه با خرید و هلد با بازده ٣٦.٨٧٪ داشته اند. به طور دقیق تر ، این قانون معاملات تكنيكال سبب ٨/٧٦ درصد بازده بيشتر شده است.

در مطالعه دوم، ما از همان طرح تحقیقاتی قبلی خود پیروی کردیم ، اما از داده هایی در مورد 10 ارز استفاده كرديم که عملکردی به نام “حریم خصوصی” ارائه می دهد.  عملکرد حریم خصوصی به کاربران این امکان را می دهد تا در سطوح کاربري ، تراکنش ، تراز حساب یا ساير موارد ، ناشناس بمانند.  به عنوان نمونه ، Dash به کاربران اجازه می دهد در صورت تمایل به ناشناس کردن اطلاعات مربوط به سطح کاربر ، گزینه “ارسال ناشناس” را داشته باشند.

 از این رو ، در مطالعه ما از ارزهای زیر استفاده شده است: 

Dash (DASH) ، Bytecoin (BCN) ، DigitalNote (XDN) ، Monero (XMR) ، CloakCoin (CLOAK) ، AeonCoin (AEON) ، Stealth (XST) ، Prime-XI (PXI)  ، NavCoin (NAV) ، Verge (XVG).  دوره و بازه زماني همانند نمونه قبليست

 نتایج این تحقیق نشان می دهد که استراتژی های تكنيكال تنها برای Dash موفقیت آمیز بوده و بازده ١٤/٦٪ تا ١٨.٢٥٪ در سال را بیش از استراتژی خرید و هلد برای این كوين به همراه داشته است.  با کمال تعجب ، هنگامی که متوسط ​​بازده را در کل مجموعه ​​بدست آوردیم ، بازده بيشتري از روش خريد و هلد به دست نيامد.

 به طور خلاصه ، نتایج دو مطالعه ما شواهد مختلطي را ارائه می دهد.  

از سویی ، به نظر می رسد که تجارت تكنيكال هنگام اجرای استراتژی در میان ارزهای غير خصىصي سود آور است. گرچه سودآوری محدود است. از طرف دیگر ، به نظر می رسد ارزهای حریم خصوصی یک بازار کارآمدتر را تشکیل می دهند ، زیرا به نظر نمی رسد معاملات تكنيكال سود قابل توجه بيشتري را نسبت به استراتژی ساده خرید و هلد ارائه دهند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.