فرانسه ارزهای دیجیتال را در اوراق قرضه دولتی گنجانده است

فرانسه ارزهای دیجیتال را در اوراق قرضه دولتی گنجانده است

فرانسه ارزهای دیجیتال را در اوراق قرضه دولتی گنجانده است


بانک مرکزی فرانسه در حال حاضر آزمایشی را اجرا می کند که در آن اوراق قرضه دولتی، معاملات دارایی های دیجیتال را در بازار وام شامل می شود. این برنامه به مدت 10 ماه ادامه می یابد و بزرگترین بخش های مالی این کشور برای بررسی امکان سنجی در آن شرکت می کنند.

این طرح شامل یک سیستم بلاک چین است که توسط IBM توسعه یافته است و مانند سپرده گذاری اوراق بهادار Euroclear مورد استفاده قرار می گیرد و شامل بسیاری از بزرگترین بانک های فرانسه و همچنین دفتر وام دهی فرانسه و بانک مرکزی می شود.

برنامه آزمایشی دارایی های دیجیتال در ماه مارس توسط بانک مرکزی ماموریت یافت تا چگونگی امکان پذیر بودن CBDC ها را در میان محبوبیت فزاینده دارایی های دیجیتالی عمومی بررسی کند. این برنامه آزمایشی از ارز دیجیتال صادر شده توسط بانک مرکزی فرانسه استفاده کرد. شرکت های شرکت کننده در آزمایش، اوراق قرضه دولتی را به عنوان توکن امنیتی معامله کردند و آنها را با ارزهای دیجیتال تسویه کردند.

این برنامه چندین مورد احتمالی استفاده از این CBDC ها را در بازار اوراق قرضه و همچنین بازار خرده فروشی آزمایش کرد. گزارشی که در فایننشال تایمز منتشر شده است نشان می دهد که در مجموع 500 دستورالعمل در بازار اولیه و بازار ثانویه اجرا شده است، اما جزئیات زیادی در مورد ارزش و حجم معاملات انجام شده نشان نداده است.

ایزابل دلورم، معاون مدیر عامل Euroclear France می گوید: “ما با موفقیت توانستیم مزایای ذاتی این فناوری را اندازه گیری کنیم و نتیجه گرفتیم که ارزهای دیجیتالی بانک مرکزی می توانند با خیال راحت و با اطمینان برای پرداخت ها مورد استفاده قرار گیرند.”

مسابقه ی CBDC ها آغاز شد

با نزدیک شدن چین به راه اندازی گسترده ی ارز دیجیتال ملی خود که به آن یوان دیجیتال گفته می شود، سایر کشورها نیز روند توسعه و آزمایش خود را تسریع کرده اند. پیش از این فرانسه معاملات فرامرزی با CBDC را با همکاری بانک مرکزی سوئیس انجام داده بود.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.