عملكرد بيت كوين طى ١٣ سال چگونه بود؟


هم اكنون بیت كوين با افزایش تدریجی ۷،۷۴۹،۹۹۹،۹۰۰ درصدى از زمان راه اندازی، ارزش معاملاتی خود را در بالای ۶۰ هزار دلار حفظ کرده است.

امروز اوراق سفید نمادین بیت‌کوین (BTC) بعد از اولین انتشار در ۳۱ اکتبر ۲۰۰۸ توسط شخص یا نهادی ناشناس به نام ساتوشی ناکاموتو، جشن ١٣ سالگى می‌گیرد.

اوراق سفید با عنوان بیت‌کوین، سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا، نیاز به یک سیستم پرداخت آنلاین همتا به همتا را پیش‌بینی کرد که خودگردان، ایمن و از نظر کمیت محدود باشد. شبکه بیت‌کوین در ۳ ژانویه ۲۰۰۹ راه اندازی شد. در آن زمان هر بيت كويت ۰.۰۰۰۸ دلار قیمت داشت.

 در حالی که بیت‌کوین در ابتدا توسط موسسات مالی سنتی به عنوان یک تهدید تلقی می‌شد، اما سیزده سال با حمایت جامعه و پایگاه کاربران رو به رشد، و بیت‌کوین را به یکی از سودآورترین سرمایه گذاری‌ها برای عصر اینترنت تبدیل کرده است. امروزه، بیت‌کوین بعد از تجربه افزایش تدریجی ۷،۷۴۹،۹۹۹،۹۰٠ درصدى از زمان راه اندازی، قيمتى بالاى ۶۰ هزار دلار دارد.

در حال حاضر بلاک چین بیت‌کوین شماره بلوک ۷۰۷۵۴۲ را استخراج کرده است که پاداش استخراج ۶.۲۵۰۰۰۰۰۰ بيت كوين را ارائه می‌دهد.

با وجود گذشت ١٣ سال، بيت كوين هنوز اول راه است. به تازگى چندين كشور و كمپانى، در صدد پذيرش قانونى بيت كوين هستند. اين ارز در اين ١٣ سال با مخالفت ها و ممنوعيت هاى عمده اى مواجه شده است، مانند چين، اما هر بار از اين موانع عبور كرده و توانسته است قله ها را يكى پس از ديگرى فتح كند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *