صنوق ProShares Bitcoin Futures ETF خواستار معافیت از محدودیت معاملات شد

صنوق ProShares Bitcoin Futures ETF خواستار معافیت از محدودیت معاملات شد

صنوق ProShares Bitcoin Futures ETF خواستار معافیت از محدودیت معاملات شد


کمتر از یک هفته پس از اینکه ProShares (ارائه دهنده محصولات تخصصی قابل معامله در بورس ایالات متحده ) اقدام به راه اندازی ETF آتی بیت کوین کرد، اکنون می خواهد نحوه عملکرد محصول جدید را تغییر دهد.
مایکل ساپری، مدیرعامل ProShares، اخیراً مصاحبه ای با رسانه های  Barron داشته و اظهار کرد که این شرکت برای درخواست معافیت از محدودیت های معاملاتی در بورس کالاهای شیکاگو (CME) به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) مراجعه کرده است و در ادامه گفت که ProShares از تنظیم کننده ها اجازه می خواهد تا در سایر انواع قراردادهای آتی نیز سرمایه گذاری کند.
تنها در زمان اندکی پس از آغاز ETF پروشرز (BITO)، این محصول در خطر رسیدن به محدودیت CME برای تعداد قراردادهای آتی بیت کوین قرار گرفته است.
درست پس از دو روز از آغاز به کار، ETF آتی ProShares Bitcoin به دارایی تحت مدیریت 1.1 میلیارد دلار رسید. BITO در اکتبر 1900 قرارداد فروخته است یعنی تا پایان دومین روز خود نزدیک به سقف 2000 CME در ماه رسید.
از آنجا که افراد می توانند  قراردادهای ماه بعد را رزرو کنند، تا پایان معاملات روز پنجشنبه هفته گذشته، ProShares Bitcoin ETF تعداد 1400 قرارداد برای ماه نوامبر رزرو کرده است. با این حال، حداکثر محدودیت کلی CME از 5000 قرارداد باز برای همه ماهها وجود دارد.
اولین راه حل ممکن، ارائه قراردادهای طولانی تر است، اما این امر خطر فاصله زیاد از قیمت بیت کوین را به همراه دارد. راه حل دیگر این است که ETF شروع به واگرایی از قیمت های بازار کند.
بنابراین، ProShares به SEC شکایت کرده است تا از محدودیت CME معاف شده و در صورت نیاز اجازه مبادله را داشته باشد. در صورت بزرگتر شدن سهام BITO، هر دو روش می تواند به طور قابل توجهی شرکت را به خطر بیاندازند.
ساپری به رسانه های بارون گفت که ProShares در حال برنامه ریزی برای سرمایه گذاری در چیزهای دیگر به غیر از اوراق بهادار خزانه داری و بازار خزانه داری است و اظهار داشت که می تواند در قراردادهای دیر هنگام، مبادلات یا غیره سرمایه گذاری کند.
پروشرز سه شنبه هفته گذشته در جریان راه اندازی اش، در این مورد به تفصیل صحبت کرد.” ETF ممکن است پس از مشورت با کارکنان SEC ،” در محصولات دیگری که با قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال ارتباط دارد، سرمایه گذاری کند.
پروشرز همچنین گفت که می تواند در سهامی که با بازار ارزهای دیجیتال مرتبط هستند سرمایه گذاری کند، مانند Bitcoin Miner Riot (یک شرکت معامله بیت کوین در معاملات عمومی) یا MicroStrategy (یک شرکت اطلاعات تجاری که بیت کوین را به عنوان بخشی از ترازنامه خود نگهداری می کند).
گفتنی است که ورود به ETF بیت کوین پروشرز در روز پنجشنبه به 100 میلیون دلار کاهش یافت زیرا ProShares کارمزد ها را چند برابر افزایش داد. با این حال، ورود ETF آتی بیت کوین Valkyries در روز جمعه باعث شده که  ProShares به سطح کارمزد اولیه بازگردد. ظهور ETF آتی والکری و VanEck می تواند برخی از فشارها بر BITO را کاهش دهد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.