سوزانده شدن بیش از 2 میلیارد دلار اتریوم

سوزانده شدن بیش از 2 میلیارد دلار اتریوم

سوزانده شدن بیش از 2 میلیارد دلار اتریوم


بیش از 2 میلیارد دلار در اتریوم توسط EIP-1559 سوزانده شده است
از ماه آگوست ، اتریوم هزینه تراکنش ها را به جای پرداخت به ماینرها سوزانده است.
اتریوم بعد از معرفی EIP-1559 در 5 آگوست شروع به سوزاندن ETH کرد. این مکانیزم روزانه 30 میلیون دلار ETH را با ارسال آن به آدرس منقرض از گردش خارج می کند. این جایگزین روش قبلی یعنی پرداخت اتریوم به ماینر ها برای اعتبار تراکنش ها می شود.
ارتقا EIP-1559 برای تسریع در ارتقاء طولانی مدت مورد انتظار به نام Ethereum 2.0 طراحی شد. ارتقاء معاملات اتریوم را با اثبات سهام ، یک الگوریتم کم مصرف که جایگزین اثبات محاسباتی سنگین مکانیسم کار می شود، تأیید می کند.  EIP-1559 برای تسریع در ارتقاء Ethereum 2.0 طراحی شد. این ارتقاء معاملات اتریوم را با اثبات سهام، یک الگوریتم کم مصرف که جایگزین اثبات محاسباتی سنگین است، تأیید می کند.
در حالی که انتظار می رود اتریوم تا اوایل سال 2022 با بلاک چین اثبات سهام Ethereum 2.0 ادغام شود، اما چند سال طول می کشد تا اتریوم 2.0 همان قابلیت قرارداد هوشمند مشابه اتریوم امروز را داشته باشد.
یکی از تصورات غلط رایج در مورد EIP-1559 این بود که هزینه تراکنش ها را کاهش می دهد. به عنوان مثال تبادل یک توکن در یونی سواپ، 38.69 دلار هزینه دارد و برای NFT چند صد دلار. در عوض، EIP-1559 طوری طراحی شده است که هزینه های تراکنش اتریوم را قابل پیش بینی تر کند. ماینر ها از اثبات کار EIP-1559 ناراضی بودند زیرا آنها پول زیادی را برای کارت های گرافیکی برای استخراج اتریوم خرج کرده بودند.
با کاهش عرضه اتریوم، EIP-1559 به افزایش قیمت اتریوم کمک کرده است. این هفته این ارز به 4،366 دلار رسید که بالاترین رکورد تاریخ است. صعود اتریوم به بالاترین سطح از طریق ETF جدید آتی بیت کوین بود که SEC هفته گذشته ناگهان آن را تأیید کرد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.