احتمال فروش سهام تسلا نشانه ای صعودی برای ارزهای دیجیتال


ایلان ماسک مدیرعامل تسلا يكبار دیگر در دنیای اقتصاد خبرساز شد و با كار خود می‌تواند بر بیت کوین تاثیر بگذارد. ایلان ماسک در توییترخود از فالوور هاى خود پرسید كه آیا خوب است که ۱۰٪ یا تقریبا ۲۵ میلیارد دلار از سهام شرکت تسلا را به دلیل الزامات و قوانین جدید مالیاتیدر خصوص سودهای حاصل از سرمایه‌گذاری، بفروشد یا خیر.

اين توییت ایلان ماسک ساعاتی پیش منتشر شد و تاکنون میلیون ها نفر به آن رای داده‌اند. ۵۶٪ شرکت‌کنندگان در خصوص پیشنهاد ایلانماسک برای فروش سهام خود رای مثبت داده‌اند.

این توییت ايلان ماسك، کامنت‌های زیادی نيز از طرف سرمایه‌گذاران بیت کوین و ارزهاى ديجيتال دریافت کرده است. بعضی از این افراد ازماسک خواسته اند که در مورد پذيرش پرداخت با بیت کوین برای محصولات شرکت تسلا تجدید نظر کند. برخى دیگر نیز این حجم از فروش رانشانه صعودی برای بازار ارز ديجيتال دانسته‌اند.

گفتنى است كه بيشتر پاسخ دهندگان به نظرسنجی ماسک از او خواسته‌اند که سرمایه بیشتری در بیت کوین و پروژه‌های کریپتوی موردنظر آنهاقرار دهد.

کوین پفراث (Kevin Paffrath) یکی از تحلیلگران امور مالی در خصوص احتمال خرید بیت کوین از جانب ماسک بيان کرده است که برادر ایلانماسک، بیش از ۱۰۰ میلیون دلار از سهام تسلا را روز جمعه ۵ نوامبر فروخته است.

فروش سهام تسلا چه تاثیری روى قیمت بیت کوین می‌گذارد؟

پفراث بيان كرد كه ایلان ماسک به ۴ دلیل از پول حاصل از روش سهام تسلا برای خرید بیت کوین بيشتر استفاده می‌کند.

دلیل اول این است که ماسک براى در امان ماندن از تورم، ترجیح خواهد داد پول نقد خود را به دارایی‌های دیگر تبدیل کند.

دلیل دوم این است که احتمالا بیت کوین یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاری‌هايى است كه ایلان ماسک اعلام كرده است.

دليل بعدى اين است؛ از آنجایی که ایلان ماسک تمام املاک خود را فروخته است بعید به نظر می‌رسد که این پول را در عرصه املاک وارد کند.

در آخر پفراث اظهار داشت:

انتظار می‌رود که تسلا مجددا بیت کوین را به عنوان روش پرداخت برای خرید خودروهای خود بپذيرد. به نظرم ۱۲ الی ۱۳ میلیارد دلار وارد عرصهارزهای دیجیتال شود. شاید این پول به بیت کوین و اتریوم یا شیبا و یا دوج کوین اختصاص یابد! به نظرم ایلان ماسک در خصوص این پول،محافظه‌کارانه‌تر عمل خواهد کرد. بنابراین به نظرم این پول را وارد بیت کوین می‌کند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.