سناتورها فیس بوک را برای توقف آزمایش کیف پول Novi تحت فشار قرار می دهند

سناتورها فیس بوک را برای توقف آزمایش کیف پول Novi تحت فشار قرار می دهند

سناتورها فیس بوک را برای توقف آزمایش کیف پول Novi تحت فشار قرار می دهند


کیف پول دیجیتال فیس بوک تنها چند ساعت پس از راه اندازی برنامه آزمایشی، توسط سناتورهای کمیته بانکی سرنگون شد.

پنج سناتور خواستار بسته شدن فوری کیف پول جدید دیجیتال فیس بوک که با همکاری Coinbase ایجاد شده است، تنها چند ساعت پس از راه اندازی آن شدند.
الیزابت وارن، یکی از پنج نفری بود که از مدیرعامل فیس بوک، مارک زاکربرگ، خواسته بود تا “این پروژه را فورا متوقف کند”.

پنج سناتور دموکرات در نامه ای به زاکربرگ در 19 اکتبر نوشتند:

با توجه به گستردگی شک های مربوط به شرکت شما، ما نامه می نویسیم تا مخالفت شدید خود را با تلاش فیس بوک برای راه اندازی ارز دیجیتال و کیف پول دیجیتال، که به ترتیب امروزه به ترتیب “Diem” و “Novi” نامیده می شوند، بیان کنیم.

پروژه Diem پروژه بلندپروازانه استیبل کوین فیس بوک است که قبلاً با نام Libra شناخته می شد، که سالهاست مورد بررسی شدید و موانع نظارتی قرار گرفته و منجر به خروج تعدادی از شرکای اصلی از این پروژه شده است. Novi کیف پول دیجیتال فیس بوک است که برای نگهداری توکن Diem و سایر استیبل کوین ها طراحی شده است.

کوین Novi در 19 اکتبر با همکاری Coinbase یک برنامه آزمایشی را در ایالات متحده و گواتمالا راه اندازی کرد که خدمات نگهداری از ارز های دیجیتال را ارائه می دهد. برنامه آزمایشی به کاربران امکان می دهد که از طریق حساب Novi خود دلارهای Paxos (USDP) را ارسال و دریافت کنند.

در 20 اکتبر، مدیرعامل Coinbase، برایان آرمسترانگ، با تبریک به خالق و یکی از اعضای هیئت مدیره Diem David Marcus، افزود: “برای نادیده گرفتن افرادمخالف، پشتکار زیادی لازم است.”

این نامه توسط دفتر سناتور برایان شاتز و تینا اسمیت، ریچارد بلومنتال، رئیس کمیته بانکی، شرود براون و الیزابت وارن امضا شد.

آنها اظهار داشتند که فیس بوک بارها و بارها تصمیمات تجاری آگاهانه ای گرفته است که به کاربران و جامعه آسیب رسانده است” و افزودند:

با نبود توانایی کافی در مدیریت ریسک و حفظ امنیت مصرف کنندگان، فیس بوک نمی تواند برای مدیریت یک سیستم پرداخت یا ارز دیجیتالی قابل اعتماد باشد.

در نامه ای از سوی شرکت راه اندازی برنامه ی آزمایشی، مارکوس اظهار داشت: “ما قصد داریم پس از تأیید مقررات، Novi را به شبکه پرداخت Diem منتقل کنیم.”
این شرکت بلندپروازهای بسیاری برای این کیف پول دیجیتال و استیبل کوین در فضای دیجیتال دارد. در 17 اکتبر، فیس بوک برنامه های خود را برای ایجاد 10 هزار شغل جدید طی پنج سال آینده در اتحادیه اروپا برای ساخت متاورس اختصاصی خود فاش کرد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.