سقوط قیمت بیت کوین به 56.5 هزار دلار و سه دلیل برای کف دانستن این سطح

سقوط قیمت بیت کوین به 56.5 هزار دلار

سقوط قیمت بیت کوین به 56.5 هزار دلار


نوسان قیمت از ویژگی های بازارهای مالی هستند، این ویژگی در بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین نیز قابل مشاهده است. باید توجه داشت که نوسان قیمت بیت کوین در سه ماه گذشته در مقایسه با تاریخچه ی نوسانات آن، شدید نبودند.

با این حال اصلاح 19 درصدی قیمت بیت کوین تنها طی 9 روز باعث ترس تریدرها شده است. تحلیلگران با توجه به سه عامل بر این باورند که سطح 56.5 هزار دلار احتمالا کف قیمتی بیت کوین حداقل در بازه کوتاه مدت است.

با وجود اصلاح قیمت، میزان بالایی سرمایه لیکوئید نشدند

در 4 روز گذشته حدود 600 میلیون دلار از معاملات اهرم دار خرید استقراضی (Long) لیکوئید شدند که رقم قابل توجهی نبوده و تنها معادل 2% از کل حجم معاملات قراردادهای آتی بازار بیتکوین بود.

 

در صورتی که کاهش قیمت بیت کوین ناشی از استفاده افراطی از اهرم‌ها بوده باشد، حجم لیکوئید شدن‌ها باید همانند 7 سپتامبر سال جاری زیاد می‌شد.

سطح متوسط ریسک بازار معاملات اختیاری

برای بررسی سنتیمنت ترس یا طمع در بازار معاملات اختیار (Options) از شاخص Skew استفاده می‌گردد که بین سطح مثبت 7 و منفی 7 خنثی حساب می‌شود.

در اصلاح اخیر قیمت بیت کوین، تغییر چشمگیری در این شاخص مشاهده نشده است؛ در صورتی که اگر ریسک بالای ریزش بازار وجود داشت، این شاخص باید بیش از 10% افزایش پیدا می‌کرد که این اتفاق نیافتاد.

خرید استقراضی تریدر های Margin

بر اساس نمودار نسبت استقراض معاملات مارجین برای بیت کوین، سنتیمنت بازار همچنان گاوی بوده است، زیرا استقراض USDT برای خرید بیت کوین حدود 13 برابر شده که نشان‌دهنده تلاش تریدرها برای استفاده از فرصت رشد قیمتی این ارز می‌باشد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.