روسیه قصد جایگزینی ذخایر دلار آمریکا با دارایی های دیجیتالی را در بلندمدت دارد

روسیه قصد جایگزینی ذخایر دلار آمریکا با دارایی های دیجیتالی را در بلندمدت دارد

روسیه قصد جایگزینی ذخایر دلار آمریکا با دارایی های دیجیتالی را در بلندمدت دارد


هفته گذشته، رئیس جمهور روسیه گفت استفاده از ارزهای دیجیتال در معاملات نفتی “کمی زود است”.

در حالی که روسیه همچنان به دنبال دلار زدایی است، گزارش می شود که وزارت امور خارجه (وزارت امور خارجه روسیه) در حال بررسی جایگزینی دلار آمریکا با نه تنها ارزهای سنتی فیات بلکه شاید با ارزهای دیجیتالی است.

الکساندر پانکین، معاون وزیر امور خارجه روسیه، در مصاحبه ای با خبرگزاری محلی اینترفاکس، برنامه های این کشور برای کاهش سهم دلار آمریکا در ذخایر بین المللی روسیه و معامله با شرکای خارجی را تکرار کرد.

این مقام گفت که وزارت امور خارجه روسیه امکان جایگزینی دلار آمریکا با “برخی دارایی های دیجیتالی” را در کنار سایر ارزها رد نمی کند:

می توان دلار آمریکا را با ارزهای دیگر ملی و منطقه ای و همچنین برخی دارایی های دیجیتالی در بلند مدت جایگزین کرد. »
پانکین افزود که چنین جایگزینی مستلزم تلاش های چشمگیر دولت است ، از جمله بازسازی مدل های همکاری بین حوزه های قضایی و مشاغل و همچنین ایجاد مکانیسم های جدید برای سیستم های جدید شهرک سازی.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد که کمپین ضد دلارسازی روسیه در راستای تلاش های این کشور برای جلوگیری از چالش های ناشی از تحریم های دولت آمریکا است.

پانکین گفت: “پرداخت های دلار آمریکا از طریق بانک های آمریکایی و یک سیستم تسویه حساب انجام می شود که به واشنگتن اجازه می دهد تا هرگونه معامله ای را که مشکوک می دانند، مسدود کند.” وی افزود: دولت روسیه با یورو یا سایر ارزهای فیات با چنین مسائلی روبرو نشده است و تاکنون اقدامات مشابهی را برای سایر ارزهای ملی برنامه ریزی نکرده است.

چندین سال است که روسیه در حال بررسی اقداماتی برای کاهش سهم دلار آمریکا در صندوق رفاه ملی 186 میلیارد دلاری است. مقامات محلی در حال برنامه ریزی برای افزایش چشمگیر دارایی های یوان چین و سرمایه گذاری در طلا هستند.

آخرین اظهارات وزارت امور خارجه علاقه روسیه به استفاده از ارزهای دیجیتال برای معاملات بین المللی را بیشتر مشخص کرد. هفته گذشته، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، گفت که استفاده از ارزهای دیجیتال برای تسویه معاملات نفت “کمی زود است”. رئیس جمهور همچنین به پتانسیل انتقال ارزهای دیجیتال در سراسر جهان اعتراف کرد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.