رحیم زارع: مسدود کردن درگاه بانکی پلتفرم‌های داخلی ارزدیجیتال، پیامدهای بسیاری در پی دارد


رحیم زارع، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مصوبه بانک مرکزی درباره ی مسدودسازی درگاه‌های پرداخت پلتفرم‌های داخلی معاملات ارزدیجیتال، گفت پلتفرم‌های دیجیتال داخلی با وجود سابقه چند ساله، در معرض ناملایمات، بی قانونی، بحران‌ها و موانع سخت بوده‌اند.

این نماینده محلس افزود: بی‌تدبیری بعضی مسئولین، باعث می‌شود شاهد تمایل کاربران برای سرمایه‌گذاری در صرافی‌های خارجی و افزایش معاملات زیرزمینی و سیاه در این بازار شویم. مسدود کردن درگاه‌های بانکی و محدود کردن غیرمنطقی پلتفرم‌های داخلی حوزه ارز دیجیتال، حتما تبعات بسیاری از نظر امنیت و اقتصاد برای کشور به دنبال دارد.

وی در ادامه تصریح کرد:

امکان نادیده گرفتن یا حذف موضوع ارزهای دیجیتال در اقتصاد کشورمان وجود ندارد و باید سریعتر و به صورت قانونی، آن را مدیریت کرد. مسدود و محدود کردن درگاه‌های بانکی پلتفرم‌های داخلی حوزه ارز دیجیتال، قطعا تبعات امنیتی و اقتصادی فراوانی برای کشور به دنبال دارد.

رحیم زارع در اواخر مرداد، در نامه‌ای به حجت الاسلام محمدجواد منتظری خواهان رسیدگی به فعالیت مشکوک بعضی از صرافی‌های مشکوک خارجی شد. او تسهیل برای خروج ارز از کشور با سرمایه گذاری کاربران ایرانی در برخی سایت‌ها و اصطلاحا صرافی‌های خارجی را یک هشدار فوری و جدی برای اقتصاد کشور خطاب کرده بود.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.