دو درخواست جدید برای ETF بیت کوین

دو درخواست جدید برای ETF بیت کوین

دو درخواست جدید برای ETF بیت کوین


دو صندوق قابل‌ معامله در بورس بیت کوین درخواست اخذ مجوز خود را ارائه کرده‌اند. یکی از این ETFها مخصوص پوزیشن ‌های فروش و دیگری مخصوص معاملات اهرم‌دار است.

دیروز شرکت دایرکشن (Direxion) درخواست خود مبنی بر یک ETF پوزیشن ‌های فروش را ثبت کرد. این صندوق با نام «Direxion Bticoin Strategy Bear ETF»، همچون دیگر صندوق‌های قابل‌معامله در بورس بیت کوین که در بازارهای آمریکایی معامله می‌شود، با بیت کوین واقعی ‌پشتیبانی نمی‌شود.

بر اساس اعلامیه ی شرکت دایرکشن، احتمالا این صندوق در دیگر صندوق‌های سرمایه‌گذاری بیت کوین، صندوق‌های بازارهای پول، حساب‌های سپرده یا ابزارهای کوتاه‌مدت بدهی، سرمایه‌گذاری خواهد کرد. این در حالی است که این شرکت با انتشار اخطاریه‌ای، اظهار داشته است که ممکن است قیمت محصول به صفر برسد. در بخشی از این بیانیه گفته شده است:

ارزش سرمایه ی در صندوق ممکن است بدون اطلاع قبلی با کاهش زیادی مواجه شود یا حتی به صفر برسد. باید خود را برای از دست دادن کل سرمایه آماده کنید.

اریک بالچوناس (Eric Balchunas)، تحلیل‌گر ارشد بخش ETFهای بلومبرگ در ارتباط با صندوق قابل‌معامله در بورس دایرکشن، بیان کرده است که این شرکت یک صندوق مشابه در کانادا با نام BITI را داراست. او در اظهارات خود گفت:
بااین که این صندوق ضرر ‌هایی برای سرمایه‌گذاران به دنبال دارد، اما وقتی جواب دهد، واقعاً جواب می‌دهد!

گفتنی است شرکت دایرکشن سال ۲۰۱۸ نیز درخواستی برای راه‌اندازی ETF بیت کوین ثبت کرده بود ولی مانند دیگر شرکت ‌ها در صف تأیید کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) متوقف شد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.