حمله هکری اطلاعات ۷ میلیون کاربر رابین هود را فاش کرد


دیروز رابین هود در یک پست وبلاگی در وب سایت خود به جامعه اطلاع داد که در عصر روز 3 نوامبر، یک حادثه امنیتی داده را تجربه کرد، که منجربه دسترسی یک شخص ثالث غیرمجاز به اطلاعات شخصی بخش قابل توجهی از مشتریان رابین هود شد.

رئیس امنیت رابین هود، Caleb Sima، گفت:

به عنوان یک شرکت Safety First، ما در قبال مشتریان خود مسوول هستیم که شفاف باشیم و باصداقت عمل کنیمپس از بررسی دقیق، اطلاع رسانی به کل جامعه Robinhood، کار درستی است.”

با این حال، شرکت تایید کرد که آنها با موفقیت این حمله را مهار کرده اند. رابین هود درباره جزئیات مالی کاربران که در معرض حمله مهاجمان قرار می‌گیرد نامطمئن است، و هیچ مدرکی مبنی بر رد کامل احتمال ضرر مالی برای مشتریان در نتیجه این حادثه وجود ندارد. اینشرکت خاطرنشان کرد که آنها بر اساس تحقیقات خودباوردارند که هیچ یک از این ضررها در حین یا پس از هک اتفاق نیفتاده است، با اینحال آنها در حال حاضر چیزی را تضمین نمی کنند.

بیش از 7 میلیون کاربر رابین هود تحت تأثیر قرار گرفتند.

طبق تحقیقات رابین هود، مهاجمان از طریق تلفن «یک کارمند پشتیبانی مشتری» به سیستم‌های پشتیبانی مشتریان خاصی دسترسی پیداکرده‌اند. در نتیجه دسترسی به این سیستم ها، هکرها به اطلاعات شخصی بیش از 7 میلیون کاربر از جمله آدرس ایمیل تقریباً پنج میلیون نفر،همراه با نام کامل دو میلیون نفر، دست یافتند. اطلاعات شخصی اضافی بیش از 300 کاربر، مانند نام، تاریخ تولد، و کد پستی آنها نیز فاش شدو جزئیات حساب گسترده تری از حدود 10 مشتری فاش شد.

رابین هود خاطرنشان کرد که شرکت در حال حاضر در حال گذراندن فرآیند افشای اطلاعات برای کاربران آسیب‌دیده استعلاوه بر این، پس ازمهار پست، مهاجمان خواستار پرداخت اخاذی از پلتفرم شدند اما رابین‌هود همین موضوع را به مجریان قانون منتقل کرده است. این شرکت باکمک شرکت امنیتی برجسته خارجی، Mandiant، به بررسی این حادثه ادامه می دهد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.