جک دورسی، مدیر عامل توئیتر هشدار داد که تورم بیش از حدی در آمریکا و جهان اتفاق خواهد افتاد

جک دورسی، مدیر عامل توئیتر هشدار داد که تورم بیش از حدی در آمریکا و جهان اتفاق خواهد افتاد


جک دورسی، مدیرعامل توئیتر و اسکوئر هشدار داد که تورم بیش از حد به زودی در ایالات متحده و دیگر نقاط جهان رخ خواهد داد. او پیش بینی کرد “تورم بیش از حد همه چیز را تغییر می دهد. این اتفاق می افتد” با این حال ، بسیاری از مردم با او مخالف بودند.
جک دورسی، مدیرعامل توییتر و اسکوئر، روز جمعه در توئیتر خود در مورد تورم شدید در ایالات متحده هشدار داد. “تورم بیش از حد همه چیز را تغییر می دهد. این اتفاق می افتد، “او نوشت.

در زمان نگارش این مقاله، توئیت دورسی بیش از 7 هزار نظر دریافت کرده است و 70.1 هزار بار پسندیده شده و 22.9 هزار بار بازتوئیت شده است. دورسی در توئیت بعدی خود تأکید کرد:

“این امر به زودی در ایالات متحده و جهان نیز اتفاق خواهد افتاد.”
توئیت مدیرعامل توئیتر در حالی منتشر شد که تورم قیمت مصرف کننده در ایالات متحده نزدیک به بالاترین سطح 30 سال گذشته است و نگرانی ها در مورد این که این مشکل می تواند بدتر از آنچه سیاست گذاران بر آن دامن زده اند، افزایش یافته است. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، روز جمعه اذعان کرد که فشارهای تورمی “به احتمال زیاد بیشتر از آنچه قبلاً انتظار می رفت ادامه خواهد یافت” و می تواند “تا سال آینده ادامه یابد”.
با این حال، بسیاری از مردم با مدیر عامل توئیتر در مورد این که  تورم  شدیدی در ایالات متحده اتفاق می افتد مخالف هستند. پاتریک هوران، مدیر برنامه سیاست های پولی در مرکز مرکاتوس در دانشگاه جورج میسون، اظهار داشت: “در ایالات متحده ، تورم بیش از حد اتفاق نمی افتد.”
همکار او، لورنس وایت، استاد اقتصاد در همان دانشگاه، اظهار داشت: “آنچه اتفاق می افتد تورم بیشتر است، نه تورم بیش از حد (به جز در ونزوئلا). خیلی بد است که توییتر به جک اجازه نمی دهد توییت خود را ویرایش کند. “
دانیل درزنر، استاد دانشکده فلچر دانشگاه تافتز، خاطرنشان کرد: “من در اوایل دهه 1990 در اوکراین تورم واقعی را تجربه کردم. این شبیه به آن نیست”

استیو هانکه، اقتصاددان، مخالف بیت کوین وو کسی که با غرور خود را متخصص تورم و تورم بیش از حد می داند، اظهار داشت:

“در تاریخ جهان 62 ابر تورم تایید شده وجود دارد. در حال حاضر هیچ کشوری با تورم شدید روبرو نیست. جک باید بهتر درمورد توییت کردن اظهارات عمومی غیرمسئولانه بداند.
در حالی که تعدادی از مردم در توئیتر با اظهارات هانکه مخالف بودند، دورسی به سادگی با ایموجی ” 🤣” پاسخ داد.
برخی از مردم به هشدار دورسی و توئیت “خدا را شکر بابت بیت کوین” توجه کردند و خاطرنشان کردند که بیت کوین ناگزیر به ارز ذخیره جهان تبدیل خواهد شد.

الکس گلادشتاین، افسر استراتژی بنیاد حقوق بشر، در مورد توئیت ابَر تورم دورسی اظهار داشت:

“کسانی که از این توئیت شوکه شده اند در حباب مالی زندگی می کنند. 1.3 میلیارد نفر تحت تورم دو، سه یا چهار رقمی زندگی می کنند: ترکیه، نیجریه، اتیوپی، ایران، لبنان، ونزوئلا، کوبا، سودان و فراتر از آن. این بحران در حال حاضر یکی از بزرگترین بحران های بشردوستانه در جهان است.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.