تاثیر انتخاب جرم پاول بر بازار ارزهای دیجیتال و تورم


بعد از پاندمی کرونا و اقدامات Jerome Powell، رئیس فدرال رزرو، بخاطر کمک های وی به بهبود بازارهای مالی، فعالان وال استریت به پاول علاقه‌مند شده اند.

تصمیمات فدرال رزرو برای کاهش نرخ بهره و اقدامات آن برای حمایت از اقتصاد، به ایالات متحده کمک کرد که از رکود بلند مدت جلوگیری کند و این امر باعث ستایش پاول از جامب سرمایه‌گذاران حرفه‌ای و تازه کار شد.

درحال حاضر پاول همراه با معاون احتمالی خود، Lael Brainard، با مشکلات جدیدی رو‌به‌رو هستند. تسریع تورم که با اختلالات زنجیره تامین بیشتر می‌شود و در نهایت اقدام به کاهش بخشی از کمک‌هایی که در بدترین دوران همه‌گیری انجام شده است.

مسئولیت اصلی فدرال رزرو ثابت نگه داشتن قیمت‌هاست. بنابراین هر اقدام بانک مرکزی بر تمام جنبه‌های زندگی مالی شهروندان آمریکایی‌ تاثیر می‌گذارد. استراتژیست ارشد بازار، Keith Lerner، بر این باور است که سیاست‌های پولی آسان ادامه خواهد داشت.

در دو سال گذشته محصولات‌سرمایه‌گذاری پر ریسک مانند کریپتو، شاهد افزایش چشمگیر قیمت‌ها بودند. دلیل این امر، ترکیبی از نرخ‌های بهره پایین و محرک‌های مالی از سوی دولت ایالات متحده است. قیمت بیت کوین از ابتدای سال حدودا دو برابر شده است. اگر همچنان پاول در افزایش نرخ بهره به آرامی حرکت کند، شوق و هیجان بازار‌های ریسکی ادامه خواهد داشت.

بعلاوه این مورد وجود دارد که ارز‌های دیجیتال می‌توانند در برابر تورم به عنوان محافظ عمل کنند، طرفداران می‌گویند از آن‌جایی که کوین‌های دیجیتال عرضه محدودی دارند، برخلاف دلار امریکا و سایر ارز‌های سنتی نمی‌توان ارزش آن را کاهش داد. به گفته Mike Bailey برای طرفداران سرسخت کریپتو، انتخاب پاول تاییدی برای تعصبات آن‌هاست زیرا آن‌ها با وجود سیاست‌های ضعیف فدرال رزرو کریپتو را راهی برای پوشش ریسک می‌بینند.

گفتنی است که رئیس شرکت مدیریت سرمایه Bone Fide، بر این باور است که ابهامات زیادی در مورد نحوه عملکرد بازار‌ها بدون حمایت اضافی از جانب فدرال رزرو وجود دارد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.