بیت کوین به زیر 60.000 دلار رسید

بیت کوین به زیر 60.000 دلار رسید

بیت کوین به زیر 60.000 دلار رسید


بیت کوین (BTC) به زیر 60000 دلار سقوط کرد اما اصلاح می تواند کوتاه مدت باشد.

بیت کوین (BTC) احتمالا در میانه یک اصلاح کوتاه مدت است که آن را به زیر 60000 دلار رسانده است. پس از این اصلاح، بازگشت قیمت محتمل است.

بیت کوین در 26 اکتبر به طور قابل توجهی کاهش یافت و الگوى نزولی ایجاد کرد. این یک نوع کندل نزولی است که در آن تمام حرکت رو به بالا در روز قبل، با یک افت مساوی یا بزرگتر در روز بعد نفی می شود.

منطقه حمايت اصلی بین 52400 تا 53350 دلار اس. این محدوده از یک سطح اصلاحی فیب کوتاه (سفید) و بلندمدت (سیاه) و یک ناحیه حمايت افقی تشکیل شده است. همچنین یک سطح حمایت جزئی در 56550 دلار وجود دارد که فقط توسط سطح کوتاه مدت Fib ایجاد می شود.

شاخص های تكنيكال

شاخص MACD که توسط میانگین متحرک کوتاه مدت و بلندمدت (MA) ایجاد می شود در حال سقوط است. در حال حاضر، MACD هنوز مثبت است، که نشان می دهد روند کوتاه مدت سریعتر از روند بلندمدت حرکت می کند. با این حال، در حال کاهش است، و نشان می دهد که MA در حال کاهش است.

 

شاخص قدرت نسبى RSI که یک شاخص حرکت است نیز در حال کاهش است. اين شاخص بالاى 50 است، که نشان می دهد حرکت همچنان صعودی است، اما کاهش RSI نشان می دهد که مومنتوم نیز در حال از دست دادن قدرت است.

نمودار شش ساعته نشان می دهد که بیت کوین از زمان بالاترين قيمت تاریخ در 20 اکتبر، زیر یک خط مقاومت نزولی حرکت می کند.

اخیراً، بيت كوين خط روند را در 25 اکتبر (نماد قرمز) رد کرد و حرکت نزولی فعلی را آغاز کرد. این شكست نیز با ناحیه مقاومت 63650 دلاری همزمان شد.

تا زمانی که خط نزولی بدون شکست باقی بماند، روند نزولي کوتاه مدت در نظر گرفته می شود.

شمارش امواج

شمارش موج کوتاه مدت نشان می دهد که بیت کوین احتمالاً در یک تصحیح A-B-C است که به طور بالقوه در داخل یک کانال موازی قرار دارد. در حال حاضر، بیت کوین در موج C قرار دارد که آخرین بخش اصلاح است و پس از آن احتمال بازگشت قیمت وجود دارد.

حمايت قابل توجهی نزدیک به 56500 دلار وجود دارد و کاهش به این سطوح به امواج A:C نسبت دقیق 1:1 می دهد. علاوه بر این، با خط حمايت کانال همخوانی دارد. علاوه بر این، منطقه با حمايت کوتاه مدت Fib که در بخش اول توضیح داده شد، همزمان است.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.