به روز رسانی الطایر اتریوم تا ساعاتی دیگر انجام میشود

به‌روزرسانی الطایر اتریوم تا ساعاتی دیگر اجرا میشود

به‌روزرسانی الطایر اتریوم تا ساعاتی دیگر اجرا میشود


به‌روزرسانی جدید شبکه اتریوم با نام الطایر (Altair)، قرار است تا ساعاتی دیگر اجرا شود. این به‌روزرسانی اولین قدم در جهت ادغام شبکه مبتنی بر اثبات سهام بیکن چین (Beacon Chain) و شبکه اصلی اتریوم است.

به گزارش کریپتو نیوز، این به‌ روزرسانی با هدف «آماده‌سازی کم‌ خطر» عملیات ادغام بیکن چین و شبکه اصلی یا همان مین نت (Mainnet) اتریوم انجام خواهد شد. ادغام این بلاک چین‌ها زمانی انجام می‌شود که شبکه اصلی اتریوم که با سازو کار اثبات کار ایمن شده است، با شبکه مبتنی بر اثبات سهام بیکن چین ترکیب شود.

به گفته بنیاد اتریوم، این به‌ روزرسانی امکان پشتیبانی از لایت کلاینت (Light Client) را به شبکه اضافه میکند، حسابرسی برنامه تشویقی بیکن چین را منظم می‌کند، برخی از مشکلات مربوط به مشوق‌های مالی اعتبارسنج‌ ها را برطرف کرده و پارامترهای تنبیهی را هم پیاده‌سازی خواهد کرد.

لایت کلاینت یا همان لایت نود (Light Node) قسمتی از یک نرم‌ افزار است که برای ایجاد تعامل در شبکه به فول نود‌ها (Full Node) متصل می‌شود.

همان طور که توسعه‌دهندگان اتریوم گفته اند، این به‌ روزرسانی تأثیری بر اتریوم‌های موجود در شبکه، که معمولاً در کیف پول‌های شخصی یا صرافی‌های ارز دیجیتال نگهداری می‌شوند، ندارد و تنها شبکه را از نظر فنی کارآمد تر می‌کند.

احتمالا به‌روزرسانی الطایر تنها به‌ روزرسانی شبکه اصلی به بیکن چین باشد. بیکن چین در دسامبر سال 2020(بهمن ۹۹) و قبل از انتقال اتریوم به سازوکار اثبات سهام فعال شد.

بیکن چین قابلیت سهام‌گذاری (Staking) را به فضای اتریوم معرفی کرد. با این‌ وجود در حال حاضر کاربرانی که می‌خواهند در اتریوم سهام‌ گذاری کنند، تا زمان انتقال کامل شبکه از سازوکار اثبات کار به اثبات سهام، اجازه برداشت اتریوم‌های خود را نخواهند داشت.

تیم بیکو (Tim Beiko)، یکی از توسعه‌دهندگان اصلی اتریوم، بیان کرد که این به‌ روزرسانی تعامل افراد با شبکه را ساده‌ تر کرده و جریمه مربوط به پارامترهای تنبیهی را برای افرادی که سهام‌ گذاری می‌کنند کاهش می‌‌دهد. وی تأکید کرد که شبکه اتریوم می‌تواند بدون هیچ مشکلی به بیکن چین به‌ روزرسانی شود.

براساس داده‌های نود واچ (NodeWatch)، در زمان نگارش این گزارش، 86 درصد از نودهای اتریوم برای به‌ روزرسانی الطایر آماده هستند. لازم به ذکر است که به‌ روزرسانی الطایر با فاصله کمتر از سه ماه پس از هاردفورک لندن انجام خواهد شد.

 

به‌روزرسانی جدید شبکه اتریوم با نام الطایر (Altair)، قرار است تا ساعاتی دیگر اجرا شود. این به‌روزرسانی اولین اقدام در جهت ادغام شبکه مبتنی بر اثبات سهام بیکن چین (Beacon Chain) و شبکه اصلی اتریوم است.

به گزارش کریپتو نیوز، این به‌ روزرسانی با هدف «آماده‌سازی کم‌ خطر» عملیات ادغام بیکن چین و شبکه اصلی یا همان مین نت (Mainnet) اتریوم انجام خواهد شد. ادغام این بلاک چین‌ها زمانی انجام می‌شود که شبکه اصلی اتریوم که با سازو کار اثبات کار ایمن شده است، با شبکه مبتنی بر اثبات سهام بیکن چین ترکیب شود.

به گفته بنیاد اتریوم، این به‌ روزرسانی امکان پشتیبانی از لایت کلاینت (Light Client) را به شبکه اضافه میکند، حسابرسی برنامه تشویقی بیکن چین را منظم می‌کند، برخی از مشکلات مربوط به مشوق‌های مالی اعتبارسنج‌ها را برطرف کرده و پارامترهای تنبیهی را هم پیاده‌سازی خواهد کرد.

لایت کلاینت یا همان لایت نود (Light Node) بخشی از یک نرم‌افزار است که برای ایجاد تعامل در شبکه به فول نود‌ها (Full Node) متصل می‌شود.

همان طور که توسعه‌دهندگان اتریوم بیان کرده اند که این به‌ روزرسانی تأثیری بر اتریوم‌های موجود در شبکه، که معمولاً در کیف پول‌های شخصی یا صرافی‌های ارز دیجیتال نگهداری می‌شوند، ندارد و تنها شبکه را از نظر فنی بهینه‌ تر می‌کند.

 

این احتمال وجود دارد که به‌روزرسانی الطایر تنها به‌روزرسانی شبکه اصلی به بیکن چین باشد. بیکن چین در دسامبر سال گذشته (بهمن ۹۹) و قبل از انتقال اتریوم به سازوکار اثبات سهام فعال شد.

بیکن چین قابلیت سهام‌گذاری (Staking) را به اکوسیستم اتریوم معرفی کرد. با این‌ وجود هم‌اکنون کاربرانی که می‌خواهند اتریوم سهام‌گذاری کنند، تا زمان انتقال کامل شبکه از سازوکار اثبات کار به اثبات سهام، اجازه برداشت اتریوم‌های خود را نخواهند داشت.

تیم بیکو (Tim Beiko)، یکی از توسعه‌دهندگان اصلی اتریوم، ادعا می‌کند این به‌روزرسانی تعامل افراد با شبکه را ساده‌تر کرده و جریمه مربوط به پارامترهای تنبیهی را برای افرادی که سهام‌گذاری می‌کنند کاهش می‌‌دهد. او تأکید کرده است که شبکه اتریوم می‌تواند بدون هیچ مشکلی به بیکن چین به‌روزرسانی شود.

براساس داده‌های نود واچ (NodeWatch)، در زمان نگارش این گزارش، ۸۶ درصد از نودهای اتریوم برای به‌روزرسانی الطایر آماده هستند. گفتنی است که به‌روزرسانی الطایر با فاصله کمتر از سه ماه پس از هاردفورک لندن انجام می‌شود.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.