بلومبرگ تورم بیت کوین در ۱۰ سال گذشته را -99.99 درصد اعلام کرد

بیت کوین

بیت کوین


بررسی‌ کارشناسان اقتصادی بلومبرگ نشان می‌دهد که تورم بیت کوین در ۱۰ سال گذشته منفی ۹۹.۹۹۶ درصد بوده است. به عقیده آنها تقریباً نیمی از افزایش های اخیر قیمت بیت کوین، به‌دلیل ترس مردم جهان از تورم است.

 

بلومبرگ اخیرا متوجه شده است که سرمایه‌گذاران در سراسر جهان با بیت کوین از خود در برابر افزایش تورم محافظت می‌کنند. این شرکت بیان کرده است بیت کوین با توجه به دیدگاه اشخاص، می‌تواند «بهترین سپر در برابر تورم» باشد.

 

در حالی که عرضه پول «M2» در آمریکا در دو سال قبل تقریباً ۴۰ درصد افزایش یافته است، سیاست پولی بیت کوین همچنان ثابت بوده است و سرعت عرضه آن در حال کاهش نیز هست. درواقع M۲ شامل کلیه پول‌های نقد موجود در بازار، پس‌اندازها و سپرده‌های بانکی است. این درحالیست که هرگز بیش از ۲۱ میلیون بیت کوین وجود نخواهد داشت و این امر موجب کمیاب بودن و قابل اعتماد بودن بیت کوین می شود.

 

با این حال بلومبرگ می گوید که بیت کوین هنوز برای آنکه بتواند به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری مطمعن در برابر تورم در نظر گرفته شود، اعتماد کافی را به‌دست نیاورده است. ویلفرد دی (Wilfred Daye)، مدیر سکیوریتایز کپیتال (Securitize Capital)، بیان کرد که اگرچه بیت کوین یک مفهوم نوآورانه و جذاب است، اما همچنان طلا گزینه بهتری است.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.