پيشنهاد معاون فدرال برزیل براى گزینه پرداخت حقوق كارمندان به کریپتو


گولارت به دنبال قانون جدیدی است که به همه کارگران برزیلی اجازه می دهد تا گزینه ای برای درخواست از کارفرمایان برای دریافت دستمزد بهارزهای دیجیتال داشته باشند.

معاون فدرال، لوئیزائو گولارت، نماینده برزیلی کنگره، لایحه‌ای را برای قانونی کردن ارز های دیجیتال به عنوان روشی برای پرداخت حقوق كارمندانبخش دولتی و خصوصی پیشنهاد کرد.

گولارت به دنبال قانون جدیدی است که به همه کارگران برزیلی اجازه می دهد تا گزینه ای برای درخواست از کارفرمایان برای دریافت دستمزد بهارزهای دیجیتال داشته باشند. با این حال، این لایحه تضمین می کند که پرداخت با ارز های دیجیتال تنها پس از توافق متقابل بین كارمندان وکارفرمایان انجام می شود. طبق نسخه ترجمه شده این لایحه:

«محدودیت درصد پرداخت (حقوق) در ارزهای دیجیتال به انتخاب آزادانه كارمند و كارگر خواهد بود و هرگونه تحمیل از سوی کارفرما ممنوعخواهد بود

این لایحه تکامل امور مالی، از یک سیستم مبادله ای تا ارزهای فیات تا بیت کوین (BTC)، را با تمرکز بر جنبه تمرکززدایی، که اتکا بهیکشخص یا یک نهاد مرکزیرا حذف می کند، برجسته می کند.

در صورت امضای اين قانون، لایحه گولارت بین کارگران و کارفرمایان اجلاسى را براى تعیین كردن درصد دستمزد به کریپتو و فیات ایجاد خواهدکرد. به گفته گولارت:

«مهم‌تر از همه، این پیشنهاد به همکاری در حل مشکل «پول نقد» دولت‌های فدرال، ایالتی و شهرداری با ارائه گزینه‌های پرداخت کمک می‌کند، و درعین حال، اقتصاد بازار غول‌پیکری را به حرکت در می‌آورد

گولارت ضمن درخواست تایید این پیشنهاد، به ضرورت ایجاد «اقتصادی جهانی که زندگی روزمره شهروندان را تسهیل می‌کند و کیفیت زندگیخوبی را برای همه فراهم می‌کند» اشاره کرد. این لایحه پس از 90 روز از تاریخ تصویب، به قانون تبدیل می شود.

کمیته ویژه مجلس نمایندگان برزیل اخیراً لایحه ای را برای مجازات جرایم مالی مرتبط با ارز هاى ديجيتال تصویب کرد.

آخرین اصلاحات نظارتی، علاوه بر افزایش حداقل مجازات زندان برای جرائم مشابه، مجازات پولشویی را افزایش داده است. مجازات از یک سوممقدارى كه پولشويى شده، به دو سوم افزایش یافته است؛ در حالی که زمان زندان از 10 سال به 16 سال و هشت ماه افزایش یافته است.

«با نبود مقررات، مردم جایی برای مراجعه ندارند. بازار در برزیل پیشرفت و تعدیل خواهد کرد. به گفته معاون فدرال Aureo Ribeiro، دیگرسودجویی وجود نخواهد داشت که از فناوری برای فریب میلیون ها برزیلی استفاده کند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.