بانک مرکزی سنگاپور میخواهد در اقتصاد جهانی کریپتو پیشرو باشد


با تسریع مشارکت موسسات مالی جهانی در فضای به سرعت در حال رشد کریپتو، بانک مرکزی سنگاپور، اداره پولی سنگاپور(MAS)، به دنبال تقویت موقعیت این کشور به عنوان یک بازیگر کلیدی در اقتصاد جهانی کریپتو است.

به همین جهت، اداره پولی سنگاپور قصد دارد یک چارچوب نظارتی و الزامی برای کاربران در جهت مدیریت ریسک در فضای پر نوسان ارزهای دیجیتال قرار دهد. آقای راوی منون، مدیر عامل اداره پولی سنگاپور (MAS)، بیان کرد:

 “ما فکر می کنیم بهترین رویکرد این است که این صنعت را محدود یا ممنوع نکنید.”

کشورهای مختلف رویکردهای متفاوتی را برای برخورد با مقررات کریپتو اتخاذ کرده اند. سنگاپور تا حد زیادی برای پذیرش ارزهای دیجیتال در اکوسیستم مالی این کشور آماده بوده است. به غیر از سنگاپور، کشورهایی مانند ژاپن نیز محصولات سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال را پذیرا هستند.

همچنین، تنظیم کننده های ایالات متحده مشارکت خود را در فضای در حال ظهور کریپتو افزایش داده اند. مدیر عامل اداره پولی سنگاپور، آقای منون، در ادامه افزود:

فعالیت‌های مبتنی بر ارز های دیجیتال، اساساً سرمایه‌گذاری هایی با دید آینده‌نگر هستند که تصویر آنها در حال حاضر مشخص نیست. اما درصورت وارد نشدن به این حوزه، فکر می کنم خطر عقب ماندن سنگاپور وجود دارد. ورود زودهنگام به این صنعت به این معنی است که می‌توانیم یک شروع اولیه داشته باشیم و مزایای بالقوه و همچنین خطرات آن را بهتر درک کنیم.

تبدیل سنگاپور به یک اقتصاد کریپتوی جهانی

طی دهه گذشته، سنگاپور به عنوان یک مرکز مالی در آسیا ظاهر شده است. از آنجایی که این کشور به دنبال تبدیل شدن به یک اقتصاد کریپتوی جهانی است، اقداماتی را برای مقابله با خطرات ناشی از جریان غیرقانونی وجوه انجام می دهد. آقای منون گفت:

سنگاپور «علاقه مند به توسعه فناوری کریپتو، درک بلاک چین، قراردادهای هوشمند و آماده سازی خود برای دنیای وب 3.0 است».

رویکرد نظارتی سنگاپور برای ارزهای دیجیتال چندین شرکت ارز دیجیتال را به خود جذب کرده است. شرکت های محبوبی مانند Binance و Gemini دفاتر خود را در بازار سنگاپور راه اندازی کرده اند. رئیس اداره پولی سنگاپور معتقد است که داشتن صنعت کریپتویی که به خوبی تنظیم شده می تواند مزایایی فراتر از بخش مالی سنتی داشته باشد.

او گفت: «اگر و یک زمانی که اقتصاد کریپتو به نوعی رشد کند، ما می‌خواهیم یکی از کشور های پیشرو باشیم. این می تواند به ایجاد شغل و ارزش افزوده کمک کند و من فکر می کنم بیشتر از بخش مالی، سایر بخش های اقتصاد به طور بالقوه سود خواهند برد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.