بانک دیجیتال Tinkoff روسیه در حال بررسی خدمات سرمایه گذاری ارز های دیجیتال


بانک Tinkoff Investments، پلت فرم خدمات کارگزاری بزرگترین بانک آنلاین روسیه، در حال تحقیق در مورد خدمات سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال است. این درحالیست که بانک مرکزی روسیه بانک ها را از راه اندازی چنین خدماتی منع کرده است.

رئیس Tinkoff Investments، دیمیتری پانچنکو، اخیراً در مصاحبه ای با خبرگزاری محلی TASS فاش کرد که پلتفرم کارگزاری آنها در حال حاضر روی طرح های تحقیق و توسعه با تمرکز بر خدمات مرتبط با ارزهای دیجیتال کار می کند. او با این حال جزئیات بیشتری ارائه نکرد و اظهار داشت که هنوز برای صحبت در مورد ایده های خاص زود است. 

پانچنکو اظهار داشت که آنها هنوز در مرحله تحقیق و در حال بررسی برخی از خدمات سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال هستند و بنابراین چارچوب خاصی برای چنین محصولاتی ارائه نکرده اند.

اگرچه پانچنکو اعتراف کرد که “کارگزاران نمی توانند طبق قانون این خدمات را در روسیه ارائه دهند”، اما اظهار داشت که سرمایه گذاری Tinkoff به طور بالقوه در حال تنظیم مرحله تحقیق و توسعه در رویکردهای ممکن است. او توضیح داد که Tinkoff Investments خدماتی را که توسط شرکت‌هایی مانند غول پرداخت بین‌المللی، PayPal و برنامه‌های دیجیتال مانند Robinhood و Revolut ارائه می‌شوند، در نظر ‌دارد.

پانچنکو گفت:

ما در حال بررسی اتفاقاتی هستیم که در جهان در Robinhood، Revolut، PayPal در حال رخ دادن است.

مدیر اجرایی بانک اظهار داشت که اگرچه مقامات محلی هنوز به شرکت‌هایی مانند Tinkoff Investments اجازه نداده‌اند تا خدمات سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال را ارائه دهند، اما شهروندان روسیه همچنان فعالانه ارزهای دیجیتال را در پلتفرم‌های خارجی معامله می‌کنند.

علیرغم محدودیت ها، پانچنکو فاش کرد که شهروندان روسیه بیش از 15 میلیارد دلار در ارزهای دیجیتال در مبادلات خارجی سرمایه گذاری کرده اند.

مدیر اجرایی اشاره کرد که کارگزاری هایی مانند Tinkoff در موقعیت مناسبی برای بهره مندی از پذیرش خدمات سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال قرار دارند. وی اظهار داشت که Tinkoff بیشتر شاهد افزایش تقاضا برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال در مقایسه است و استفاده از ارز دیجیتال برای پرداخت کالاها و خدمات کمتر بوده است.

 بانک مرکزی محدودیت هایی دارد که سرمایه گذاران غیر واجد شرایطی را که به دنبال سرمایه گذاری یا خرید دارایی های دیجیتال هستند، منع می کند.

در اوایل سال جاری، این کشور طبق قانون دارایی های مالی دیجیتال (DFA) خود، تعریفی قانونی از دارایی های دیجیتال ایجاد کرد.

با وجود چنین ممنوعیت ها و محدودیت های قانونی، پانچکو گفت که برای کارگزاران مهم است که دارایی های دیجیتال را در کنار سایر ابزارهای سرمایه گذاری مانند اوراق قرضه و سهام در دسترس سرمایه گذاران قرار دهند.

وی اظهار داشت: تقاضا برای اهداف سرمایه گذاری بیشتر است تا برای استفاده از آن به عنوان وسیله پرداخت یا وسیله ای برای انتقال دارایی.

 در حالی که قوانین روسیه احتمالاً در آینده نزدیک همچنان بازدارنده باقی خواهند ماند، پانچکو اظهار داشت که سرمایه گذاری Tinkoff ممکن است به رویکردهای جایگزین برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال نگاه کند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.