ایجاد توکن طلا برای مالکیت دیجیتالی طلای فیزیکی


مدیر عامل بانک SEBA گوئیدو بوهلر می گوید: “طلا نقش مهمی در بازارهای سرمایه ایفا می کند. با ارزش بازار بیش از 11 تریلیون دلار، به سرمایه گذاران یک پوشش مطمئن در برابر تورم و ذخیره ارزش بدون توجه به تلاطم اقتصادی ارائه می دهد.”

بانک SEBA توکن طلای تنظیم شده را راه اندازی می کند تا مالکیت دیجیتالی طلای فیزیکی را امکان پذیر کند
در 15 دسامبر، SEBA Bank، یک پلت فرم بانکداری دارایی های دیجیتال دارای مجوز سوئیس، یک توکن دیجیتالی تنظیم شده با پشتوانه طلای فیزیکی و قابل مبادله برای تحویل راه اندازی کرد. SEBA ادعا کرد که به دلیل ماهیت سازگار با مقررات و نوسانات پایین قیمت طلا، توکن طلا در نهایت می تواند به عنوان یک استیبل کوین برای معاملات درون زنجیره ای استفاده شود.

به عبارت دیگر، طراحی توکن طلا شباهت به استانداردهای طلا دارد، جایی که ارزهای فیات با قابلیت مبادله آنها به طلای فیزیکی علاوه بر اعتمادی که به صادرکننده آنها شده است، پشتیبانی می‌شود. در سال 1971، ریچارد نیکسون، رئیس جمهور ایالات متحده، دلار را از استاندارد طلا خارج کرد، جایی که مشخص شد هر 35 دلار را می توان با یک اونس طلا بر اساس سیستم برتون وودز 1944 مبادله کرد.

ارزهای دارای پشتوانه طلا به دلیل توانایی خود در حذف تورم فوق العاده معروف هستند. با این حال، آنها همچنین دارای جنبه منفی طولانی شدن رکود اقتصادی هستند زیرا توانایی دولت ها برای چاپ محرک ها توسط عرضه طلا محدود شده است. در حال حاضر هیچ کشوری در جهان بر اساس استانداردهای طلا یا نقره کار نمی کند.

بوهلر این توسعه را در بیانیه زیر توضیح داد:

“قابل بازخرید مستقیماً بر اساس تقاضا در هر زمان؛ توکن طلای ما اصطکاک مالکیت طلا را برای سرمایه گذاران برطرف می کند و راه حلی مقرون به صرفه برای داشتن دارایی متناسب با هدف در اقتصاد جدید ارائه می دهد.”
پیش از این، SEBA اولین بانک در کشور سوئیس است که مجوز نگهداری ارزهای دیجیتال را دریافت کرده است.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *