اعتراض مدیر عامل ریپل درمورد ملاقات جنسلر و کلیتون

اعتراض مدیر عامل ریپل درمورد ملاقات جنسلر و کلیتون

اعتراض مدیر عامل ریپل درمورد ملاقات جنسلر و کلیتون


به نظر می رسد که پرونده ریپل به پایان نرسیده است زیرا آخرین اتفاقات در پرونده نشان می دهد که ممکن است این دعوا تا سال جدید نیز ادامه یابد. پرونده ای که با سرکوب SEC در مورد اوراق بهادار ثبت نشده شروع شد، با پیشرفت پرونده، روند متفاوتی به خود گرفت و اکنون به نظر می رسد که SEC متهم اصلی پرونده است زیرا اکتشافات بیشتری رو شد.
بزرگترین بحث در این پرونده، ارتباط بین رئیس فعلی SEC، گری جنسلر و رئیس سابق، Jay Clayton و مجوز گرفتن اتریوم با وجود مدل تجاری مشابه با Ripple بود.

براد گارلینگهاوس، مدیرعامل ریپل، اخیراً در Fox حضور پیدا کرد تا در مورد دعوای جاری، موقعیت ریپل و آینده XRP در ایالات متحده بحث کند. در طول مصاحبه، گارلینگ هاوس ملاقات بین جنسلر و کلیتون را درست قبل از شکایت XRP زیر سوال برد و آن را “اپتیک بد” نامید. وی در ادامه تأکید کرد که ریپل قصد حل و فصل در این پرونده را نخواهد داشت مگر اینکه عنوان غیر امنیتی بودن آن حذف شود.

این دعوا که اکنون 10 ماه است ادامه دارد، در اواخر دسامبر سال 2020 مطرح شده است، اما آنچه باعث شک و تردید بیشتر درمورد آن شده است، زمان آن است نه اتهامات. این شکایت فقط چند روز قبل از خروج جی کلایتون از SEC تنظیم شده است.

در حال حاضر، ریپل و طرفدارانش ادعا می کنند که این دعوا جوری برنامه ریزی شده بود تا اتریوم را در بازار جلو ببرد، چرا که کلیتون به یک شرکت سرمایه گذاری با محوریت اتریوم پیوست.

“چرا SEC برنده و بازنده را انتخاب می کند؟”

مدیر عامل ریپل تأکید کرد که وظیفه یک سازمان دولتی انتخاب برندگان و بازندگان نیست، بلکه باید قانون را برای همه یکسان اجرا کند. گارلینگ هاوس به مجور داده شده به اتریوم اشاره کرد و گفت:
” چرا SEC برنده و بازنده را انتخاب می کند …. چرا یک نهاد دولتی تصمیم می گیرد چه کسی برنده باشد … اما در مورد چیزهای دیگر سکوت میکند”

شکایت SEC علیه ریپل در مورد توزیع و فروش بدون مجوز است در حالی که دفاع ریپل بیشتر در مورد تشابه تعاریف امنیتی اتریوم و مجوز گرفتن آن است. با این که Ripple همچنان پیشرفت قابل توجهی در خارج از ایالات متحده دارد، اما به دلیل شکایت همچنان متضرر می شود.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.