استیبل کوین ها بخش مفید برای خدمت به مصرف کننده در امریکا


جروم پاول می‌گوید: «استیبل کوین‌ها قطعاً می‌توانند بخش مفید و کارآمدی برای خدمت به مصرف‌کننده در سیستم مالی باشند، اگر به درستی تنظیم شوند».

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده اشاره کرد که اگرچه آژانس دولتی باید نظارت بر تحولات در فضای رمزنگاری را در نظر بگیرد، اما او ارزهای دیجیتال را به عنوان یک نگرانی ثبات مالی برای بازارهای ایالات متحده نمی بیند.

پاول روز سه‌شنبه در پاسخ به سؤالی درباره ارزهای دیجیتال از مایکل دربی از وال استریت ژورنال، از نتیجه‌گیری گزارش گروه کاری رئیس‌جمهور در مورد بازارهای مالی که در اول نوامبر منتشر شد، حمایت کرد. این گزارش پیشنهاد می‌کند که صادرکنندگان استیبل کوین باید مشمول «فدرال مناسب باشند». نظارت» مشابه قانون بانک‌ها، قانونی که برای رسیدگی به ریسک‌ها «به فوریت مورد نیاز بود».

پاول می‌گوید: «استیبل کوین‌ها مطمئناً می‌توانند بخش مفید و کارآمد سیستم مالی برای خدمت به مصرف‌کننده باشند، اگر به درستی تنظیم شوند». “در حال حاضر، آنها نیستند. آنها پتانسیل بزرگ شدن را دارند، به خصوص اگر قرار باشد با یکی از شبکه های فناوری بسیار بزرگ موجود مرتبط شوند.

به نظر می‌رسید پاول از آخرین موضع دولت بایدن در مورد دارایی‌های دیجیتال قبل از جلسه تایید سنا به عنوان رئیس بعدی فدرال رزرو حمایت می‌کرد. پاول که از سال 2012 در هیأت حکام فدرال رزرو و از سال 2018 به عنوان رئیس آن خدمت کرده است، گزینه رئیس جمهور ایالات متحده است که تا سال 2026 در همین سمت خدمت کند.

اگرچه رئیس فدرال رزرو گفت که رمزارز احتمالاً در حال حاضر یک نگرانی ثبات مالی برای ایالات متحده نیست، او همچنان ارزهای دیجیتالی را که به عنوان دارایی های سفته بازانه استفاده می شود، «خطرناک» توصیف کرد و «با هیچ چیز پشتیبانی نمی شود». پاول قبلاً نگرانی‌های خود را در مورد ارزهای دیجیتال اعلام کرده بود – و اضافه کرد که طرفدار ممنوعیت دارایی‌ها مانند چین نیست – در حالی که نیاز به تنظیم استیبل کوین‌ها را ابراز کرده بود.

پاول در ماه سپتامبر گفت: «استیبل کوین‌ها مانند صندوق‌های بازار پول هستند، مانند سپرده‌های بانکی هستند، اما تا حدی خارج از محدوده نظارتی هستند و مناسب است که تنظیم شوند». “فعالیت یکسان، مقررات مشابه.”

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *