استفاده از ارز هاى ديجيتال حرام است


سازمان بزرگ اسلامی اندونزی استفاده از ارزهای ديجيتال را حرام يا ممنوع اعلام کرد.

گروه اسلامی مستقر در اندونزی NU اظهار كرد كه ارزهای ديجيتال آنقدر بی‌ثبات هستند که بر اساس قوانین اسلامی قانونی تلقی نمی‌شوند.

بخش جاوا شرقی، یکی از بزرگ‌ترین سازمان‌های اسلامی اندونزی نهضت‌ العلماء (NU) فتوایی صادر کرده است که استفاده از ارزهای دیجیتال را بر اساس قوانین اسلامی “حرام” یا ممنوع می‌داند.

علاقه به ارزهای ديجيتال در اندونزی در سال گذشته افزایش یافته است. در اوایل این ماه، گزارشی توسط Coinformant اعلام کرد که اندونزی شاهد افزایش گسترده ۱،۷۷۲ درصدی در تعداد افرادی بود که در سال ۲۰۲۱ با مقالاتی درباره ارزهای ديجيتال وارد معاملات این نوع دارايى ها شدند. 

اندونزی بزرگترین جمعیت مسلمانان جهان را در خود جای داده است و صنعت ارزهای ديجيتال آن پر رونق است. بر اساس گزارش وزارت بازرگانی اندونزی، این کشور تا ماه می امسال حدود ۶.۵ میلیون سرمایه گذار ارزهای دیجیتال را جذب کرده است که بر ۵.۷ میلیون سرمایه گذار کوچک ثبت شده در بورس اوراق بهادار اندونزی سایه انداخته است.

 این گروه اسلامى به این نتیجه رسیده است که ارز هاى ديجيتال حرام تلقی می‌شوند، زیرا شامل حدس و گمان بیش از حد و مانند قمار است و بنابراین نمی‌توان از آن به عنوان سرمایه‌گذاری مشروع استفاده کرد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.