احتمال قرارگیری اتریوم در لیست قضایی SEC بعد از ریپل


کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)‌ تا کنون موضع خوبی نسبت به حوزه‌های گوناگون ارز‌های دیجیتال از جمله حوزه DeFi‌ نشان نداده است. اخیرا این کمیسیون تحقیقات خود را درباره‌ی صرافی غیر متمرکز Uniswap که بر بستر اتریوم است، شروع کرده است. 

همچنان پرونده‌ی قدیمی ریپل (XRP)‌، طولانی‌ترین پرونده‌ی حقوقی است که در این کمیسیون علیه ارز‌های دیجیتال، باز است. این کمیسیون ادعا کرده است که  فروش توکن ریپل توسط این بنیاد معادل با فروش اوراق بهادار ثبت نشده است. 

بسیاری از فعالان در حوزه ارز‌های دیجیتال هشدار داده اند که در صورت موفقیت SEC در این پرونده، احتمال این وجود دارد که شرایط مشابهی برای سایر ارز‌های دیجیتال نیز رقم بخورد. 

یکی از دلایلی که مدعیان قرار گرفتن اتریوم در لیست بعدی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)‌ به آن اشاره می‌کنند، ویدیویی از ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، خالق اتریوم، است که در این ویدیو وی بیان می‌کند که پیش‌فروش اتریوم، راهی برای سرمایه گذاری در اتریوم است و همچنین اظهار می کند که دلیل انتخاب کشور سوییس برای راه‌اندازی عرضه اولیه کوین، قوانین کمتر سختگیرانه این کشور بوده است.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.